Dobór odpowiednich lamp do domu czy firmy stanowi nie lada wyzwanie. Światło powinno być przyjemne dla wzroku – czyli nie powinno być zbyt jasne oraz nie powinno razić po oczach. Obecnie wybierając lampy zarówno do domu, jak i firmy staramy się dobierać takie, które będą łagodnie rozprowadzały światło po całym pomieszczeniu. Jakie więc wybrać lampy do domu lub firmy?

Oświetlenie techniczne

Lampy techniczne swoje zastosowanie znajdują praktycznie w każdym pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Niepodważalną zaletą lamp technicznych jest ich design, który pozwala na wpasowanie się do każdego pomieszczenia, dzięki czemu wykorzystywane są zarówno w domach – w łazience, przedpokoju, korytarzu, sypialni czy jadalni, jak i w biurach oraz w magazynach i halach produkcyjnych. [caption id="attachment_6940" align="aligncenter" width="300"]lampa biala techniczna Biała lampa techniczna Podsufitem.pl[/caption] Lampy techniczne najczęściej występują w dwóch formach – sufitowych bądź naściennych, dzięki czemu łatwo jest je dopasować do każdego z pomieszczeń.

Lampy sufitowe

Najczęściej spotykana forma tradycyjnego oświetlenia w domach. Praktycznie w każdym mieszkaniu znajdzie się przynajmniej jedna wisząca lampa sufitowa. Są niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne, a nowoczesne lampy sufitowe zachwycają jakością wykonania, jak i designem. Decydując się na ten typ lamp, warto przejrzeć całą dostępną ofertę, ponieważ wiele z form tych lamp, po prostu wprawia w zachwyt. Panele LED To jeden z najnowszych trendów w wystroju mieszkań. Najczęściej spotykane oświetlenie w nowych domach i mieszkaniach. Bardzo energooszczędne oświetlenie ledowe, które zostaje umieszczone w panelach podłogowych bądź listwach emituje przyjemne dla oczu, ale zarazem intensywne światło, które pozwoli na oświetlenie całego pomieszczenia, przy zużyciu bardzo małej ilości światła. Decydując się na ten typ oświetlenia, warto pamiętać, że mimo nie najniższej ceny, lampy ledowe mogą świecić nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin!

Plafony

Ten rodzaj oświetlenia podbił serca głównie dzięki niecodziennym kształtom oraz przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może w swoim domu zamontować designerskie oświetlenie. Nowoczesne plafony w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych wersji nie kojarzą się już z socrealistycznym designem, tylko z najnowszymi trendami w świecie designu mieszkań.

Żyrandole

Często całkiem nie słusznie kojarzone są z czasami PRL-u oraz staromodnym designem wnętrz. Produkowane obecnie żyrandole często pojawiają się w najmodniejszych mieszkaniach i charakteryzują się świetnymi kształtami, ale i wysoką jakością wykonania. Świetnie pasują do salonów, jak i sypialni.