Urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie, śluby to wszystkie te okazje, które chcemy celebrować i to w jak najbardziej pompatycznym i wzniosłym stylu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie różnego rodzaju gadżety, które zostały stworzone typowo do tego, aby zapewnić niepowtarzalną atmosferę w trakcie takich świąt. Obok balonów najpopularniejszym gadżetem jest konfetti, czyli tysiące malutkich elementów błyszczącego papieru, które po odpowiednim zastosowaniu tworzą w powietrzu deszcz błyszczących drobinek.

Jak to działa?

dziewczyna wśród konfettiWiele osób kojarzy, co to jest konfetti https://partybudziki.pl/pol_m_DEKORACJE-SALI_Wystrzalowe-konfetti-270.html , jednak nigdy nie zastanawiało się na tym, jak działa tuba generująca takie zjawisko oraz co powoduje takie działanie. Klasyczne tuby konfetti funkcjonują na zasadzie wysokiego ciśnienia, które znajduje się wewnątrz szczelnie zapieczętowanego opakowania. Część wylotowa zamknięta jest specjalną folią, która wytrzymuje tylko do pewnego czasu. W momencie przekręcenia specjalnej ruchomej części objętość wewnątrz zostaje zmniejszona, co skutkuje zwiększonym ciśnieniem oraz pęknięciem wspomnianej wyżej formy. To właśnie wtedy konfetti w postaci setek kolorowych elementów zostaje uwolnione na zewnątrz i wznosi się w powietrze, po czym opada. Warto dodać, że pojedyncze cząsteczki konfetti zostały poryte kolorową farbą z odblaskową powierzchnią tak, aby padające światło odbijało się, tworząc ciekawy efekt.

Gdzie wykorzystać taki gadżet?

Jak już wspominaliśmy, miejsce na konfetti znajdzie się wszędzie. Jest to doskonały pomysł na zabawę sylwestrową odbywającą się wewnątrz budynku. Powszechnie stosowaną tradycją w Polsce jest odpalanie fajerwerków, gdy wybije godzina 00:00. Warunki lokalowe mogą nie być do tego przystosowane i tutaj doskonałą alternatywą staje się właśnie konfetti. Takie tuby można odpalić również w momencie, gdy Para Młoda opuszcza wnętrze kościoła. Przyjęło się sypać wtedy ryż bądź drobne monety. Można zastąpić to konfetti, które zapewni bardzo ciekawy efekt. Taki gadżet idealnie nadje się również na urodziny, czy każdą celebrację kulminacyjnego momentu dowolnej okazji.