Programy do tłumaczeń

Wskutek globalizacji możemy korzystać z usług i produktów z całego świata. Jesteśmy w stanie porównywać poszczególne kultury i możemy je lepiej rozumieć. Kanały komunikacyjne umożliwiają nam porozumiewanie się z innymi osobami z odległych krajów. To bardzo ważne przedsięwzięcie nie tylko w kontekście polepszenia swoich umiejętności językowych, ale także, aby dowiedzieć się, w jaki sposób konkretne osoby myślą. Dlatego właśnie wiele uczelni oferuje swoim studentom możliwość wyjazdu na wymianę międzynarodową w ramach programu Erasmus+ lub tym podobnych. W ten sposób mogą poczuć na własnej skórze, jak wygląda codzienność w wielokulturowym towarzystwie. Istotną rolę, jeśli chodzi o rozumienie języków, odgrywają tłumacze. Udostępniają nam informacje, w jaki sposób należy wczytać się w tekst i jakie emocje on generuje. Ich praca nie byłaby jednak na tyle efektywna, gdyby nie mieli odpowiednich narzędzi, które umożliwiają im skutecznie pracować.

Praca tłumacza - z czym to się je?

sdl language cloud

Tłumacze nie zawsze mają lekki żywot. Jako wolny zawód muszą liczyć na dużą ilość zleceń, jeśli chcą utrzymać się na wysokim poziomie w ciągu miesiąca. Z drugiej strony jednak jest to możliwość ustalania sobie samemu grafiku według własnych potrzeb. Tłumaczem może być osoba, która zna dany język na bardzo wysokim poziomie. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód i nawet niewielkie błędy mogą spowodować nadszarpnięcie reputacji. Wiele zależy też od tego, co dany specjalista tłumaczy. Bardzo wysoko cenieni są tłumacze przysięgli. Jednak również tłumaczenia z zakresu biznesu, czy przekład stron internetowych jest niezwykle ważny. Ceniona jest też umiejętność zrobienia profesjonalnego przekładu w przypadku literatury pięknej. Tutaj należy bowiem wczuć się w dialogi i zrozumieć nie tylko tekst, ale i emocje bohaterów. Praca nie byłaby jednak efektywna, gdyby tłumacze nie mieli programów, które wspomogą ich w codziennej pracy. Jednym z nich jest SDL Language Cloud. Umożliwia on znacznie szybsze tłumaczenie, a także bardziej wnikliwe, dzięki dzieleniu tekstu na fragmenty. SDL Language Cloud posiada funkcję Autosuggest, która sugeruje tekst na podstawie wprowadzanych przez nas słów.

Inne funkcje programu

Nie sposób wymienić wszystkie zalety SDL Language Cloud. Warto wspomnieć, chociażby o Fuzzy Search na podstawie znaków i znaczenia, przeglądaniu słowników, edytorze wpisów, czy też możliwości importowania i eksportowania treści z oraz do Excela. SDL Language Cloud nie należy do najtańszych programów, jednak jego używanie potrafi ułatwić pracę zarówno w biurze tłumaczeń, jak i w wielkich korporacjach.