Z niewiadomych przyczyn coraz więcej osób, szczególnie młodych próbuje swoich sił w muzyce, przeważnie amatorsko, aczkolwiek części z nich udaje się nawet zawiązać amatorskie kapele, w których grają czy to na weselach czy na wiejskich festynach. Jest to niewątpliwie dobra inicjatywa, ponieważ jak wiadomo muzyka jest czymś pięknym i dzięki temu, że młodzi grają z czasem możemy mieć polskie, międzynarodowe gwiazdy pokroju Eminema czy Lady Gagi. Przeważnie młodzi w zespołach mają dwa instrumenty, keyboard oraz gitarę, no i w zależności od wielkości bandu coś jeszcze, aczkolwiek to już zależy od osobistych preferencji konkretnych członków zespołu.

Ważne jest aby zespół posiadał odpowiednie nuty na keyboard aby móc grać płynnie, pięknie oraz z wyczuciem. Dodatkowo niewątpliwie przydałby się śpiewnik gitarowy, który dobrze użyty może przynieść ogromne profity w przyszłości, właśnie dlatego tak ważne jest aby zespół był bardzo zgrany i odpowiednio się uzupełniał, w końcu mało kto chciałby słuchać 4 perkusistów albo gitarzystów, mimo wszystko urozmaicenie ma spore znaczenie i każdemu kto planuje założenie jakiejkolwiek kapeli muzycznej polecam znalezienie taki osób dla których gra będzie przyjemnością a dodatkowo uzupełnią nas nowym dźwiękiem innego instrument. Właśnie dlatego tak ważne jest żeby mieć odpowiednie nuty na keyboard a jeszcze lepiej jak te nuty są z najpopularniejszych muzycznych hitów, które znają zarówno młodzi jak i starzy, tylko przy takiej muzyce bawią się całe pokolenia Polaków na weselach i z racji iż gram od czasu do czasu na takowych weselach wiem jak sytuacja wygląda.

Ważny jest oczywiście także jak wspominałem śpiewnik gitarowy, ponieważ osobiście bez niego nie wyobrażam sobie aby grać na weselu, dopiero gdy to wszystko jest obecne możemy mieć pewność, że nie zawiedziemy Państwa młodych i zarówno oni jak i ich goście będą bawić się przednio w rytm muzyki granej przez nas. Młodzi kochali, kochają i kochać będą muzykę a im bardziej będą się angażować w jej granie tym lepsze kapele weselne będziemy mieli a jak jeszcze z niektórych z nich wyrosną wielkie gwiazdy światowego formatu to będzie to dla nas tylko powód do domu.