hedge-501556_640

Jeśli masz duży, przydomowy ogród pełen drzew i krzewów lub dysponujesz własną działką, sadem lub innego rodzaju terenem zielonym o charakterze czysto rekreacyjnym, z pewności przy konserwacji i pielęgnacji zieleni musisz korzystać z takich narzędzi jak piły. Zwykle są to piły ręczne, ale jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, już za niewielkie pieniądze możesz stać się właścicielem stosunkowo lekkiej elektrycznej piły łańcuchowej lub nieco cięższej, ale za to zdecydowanie bardziej mobilnej i zwykle nieco mocniejszej łańcuchowej piły spalinowej. Rozwiązaniem pośrednim może być piła łańcuchowa z zasilaniem akumulatorowym. Tego typu urządzenia ma w swojej ofercie m.in. firma Makita, znany japoński producent nowoczesnych elektronarzędzi do zastosowań domowych i profesjonalnych.

Czym kierować się przy wyborze pilarki łańcuchowej? Nie patrz tylko na cenę urządzenia, ale zwróć większą uwagę na możliwości jego praktycznych zastosowań. Łańcuchowe pilarki elektryczne są zdecydowanie tańsze, lżejsze i cisze w pracy, ale ich ograniczeniem jest długość przewodu zasilania. O ile w przydomowych ogrodach nie ma z tym większego problemu, ponieważ zawsze możemy skorzystać z przedłużacza, to już w przypadku ogródków działkowych czy sadów położonych z dala od budynków mieszkalnych, gdzie nie ma stałych źródeł zasilania, z użyciem takiej pilarki może być spory problem – by działała musi być podłączona do prądu, a zatem w ustronnych miejscach aby uruchomić tego typu urządzenie, będziemy musieli skorzystać z pomocy agregatu prądotwórczego. Dużą zaletą łańcuchowych pilarek elektrycznych jest także prosty rozruch, z którym w pilarkach spalinowych może być pewien problem.

Łańcuchowe pilarski spalinowe, na przykład urządzenia marki Makita, to profesjonalny sprzęt, który równie dobrze sprawdzi się podczas prac w przydomowym ogrodzie, w sadzie, jak i w lesie. Największą zaletą tego typu urządzeń jest duża moc oraz mobilność. Wadą może być głośna praca, konieczność zakupu paliwa, większa waga, trudności z rozruchem, zwłaszcza w przypadku urządzeń nie wyposażonych w funkcję szybkiego rozruchu, czy też konieczność dosyć częstego serwisowania tego typu sprzętu.

Wspomnianym już wcześniej pośrednim rozwiązaniem pomiędzy pilarką elektryczną a spalinową, są urządzenia zasilane akumulatorowo. Marka Makita dysponuje własną kolekcją bezszczotkowych pilarek akumulatorowych, które charakteryzują się mniejszym zużyciem energii, mniejszą wagą i większą efektywności pracy – wolniej się nagrzewają. Tego typu sprzęt może przydać się tym osobom, które pilarek używają głównie do przycinania drzewek owocowych na działce lub pielęgnacji przydomowej zieleni – przycinania drzew i krzewów.  Pilarki łańcuchowe znajdziesz w specjalistycznych sklepach internetowych, takich jak: http://www.elima24.pl/firm-pol-1443700976-MAKITA.html.