Olej kokosowy dla zdrowia i ciała

Olej kokosowy to ostatnio prawdziwy hit na Polskim rynku. Idealnie nadaje się do kuchni jak i do ciała. Można na nim smażyć, używać jako zamiennika w kuchni lub stosować jako balsam do ciała, czy odżywkę na włosy. Opcji jest wiele.

Właściwości

Olej kokosowy nie zawiera kwasów tłuszczowych, dlatego jego stosowanie sprawi, że organizm nie będzie obciążany zbędnymi substancjami, które w dużej ilości mogą być szkodliwe dla naszego organizmu. Tłuszcze podwyższają cholesterol, a także źle wpływają na układ pokarmowy. Olej kokosowy ma dużą wartość odżywczą i jego stosowanie tylko w sposób dodatni wpłynie na funkcjonowanie naszego ciała. Regularne używanie oleju sprawi, że będziemy czuli się po nim lekko, a dodatkowo łatwiej będzie nam zrzucić zbędne kilogramy. Poza tym olej kokosowy posiada w składzie kwas laurynowy, który może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na działanie antybakteryjne, antygrzybiczne, a także odpornościowe. Dodatkowo świetnie sprawdza się w kosmetyce. Na jego bazie można zrobić peeling do ciała, albo bezpośrednio wsmarowywać go w skórę. Olej kokosowy poprawia jędrność, sprawdzi się również u osób, które mają suchą skórę. Poza tym olej można stosować na włosy. Już po kilkukrotnym zastosowaniu stają się one miękki, puszyste i nawilżone. Szczególnie zabieg ten poleca się osobom, które farbują włosy lub często je suszą, czy prostują. Po takiej kuracji z oleju kokosowego włosy będą odżywione.

Olej kokosowy – jaki wybrać

Przy wyborze oleju kokosowego przede wszystkim należy kierować się składem. Sklep ze zdrową żywnością jak i każdy inny oferuje wiele jego rodzajów i marek. Najbardziej wartościowy jest ten, który w składzie tylko olej z miąższu kokosa. Inne składniki są w nim zbędne i sugerują tylko niską jakość produktu. Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy olej jest rafinowany i nierafinowany. W kosmetyce nie ma znaczenia, jaki rodzaj oleju się stosuje. Ze względów zdrowotnych bardziej poleca się olej nierafinowany, gdyż jest to produkt naturalny, tłoczony na zimno, a dzięki temu zachowuje swoje właściwości i smak. Bezzapachowy jest olej rafinowany, ale ze względu na proces obróbki traci on niektóre swoje zdrowotne substancje. olej kokosowy sklep

Olej kokosowy sklep czy internetowa wysyłka?

Sklepy oferują bogaty wybór olejów kokosowych. Posiadanie go w kuchni i w łazience na pewno nie zaszkodzi, ale przy jego wyborze należy kierować się składem. Olej ten jest dostępny praktycznie w każdym, nawet osiedlowym sklepie, ale zazwyczaj w tych jest on słabszej jakości. Warto kupować w sklepach ze zdrową żywnością – zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych, gdyż wtedy możemy być pewni, że znajdują się tam oleje z wyższej półki i wysokiej zawartości witamin.