Przeglądając oferty sklepów motoryzacyjnych bądź też analizując ceny poszczególnych części samochodowych w ASO możemy dojść do wniosku, że ceny są bardzo różne. I nie chodzi tylko o różnice cen między częściami nowymi a używanymi - mowa o różnicy między poszczególnymi markami lub nawet modelami danej marki. Dajmy dla przykładu części do Land Rovera - szyby bądź opony do starszych modeli terenówek tej marki są dużo tańsze (nawet używane), niż do najnowszych modeli typu Evoque. Oczywiście za różnicę odpowiada model i jego technologia. Wiadome jest, że nowszy egzemplarz zbudowany jest z zupełnie innych podzespołów niż starszy pojazd. Doskonale pokazuje to przykład Land Rovera i jego starszych, kultowych terenówek i nowych modeli, które z dumą wjeżdżają do świata stylu i jakości. Oczywiście pomijamy tutaj sytuację dotycząca aut zabytkowych - tam znalezienie części graniczy z cudem, a jeżeli już dostaniemy pożądany podzespół, potrafi on być kilkukrotnie droższy, niż podobny element dedykowany do najnowszego modelu auta.

Marka - wpływ na cenę części

Nie da się ukryć, że rodzaj modelu ma znaczący wpływ na ceny podzespołów. Jednak innym czynnikiem jest dostępność - jeżeli dana część należy do grona podzespołów serwisowych, producenci a także mechanicy chętniej nakładają na nią większą marżę, gdyż i tak uda im się sprzedać dany podzespół. Dlatego cena uzależniona jest również od rodzaju części. Dodajmy do tego prestiż - pewne jest, że części Land Rover są nieco droższe, niż do pospolitych aut typu Opel, Fiat czy Ford. Jednak warto pamiętać, że prestiż marki nie jest budowany na cenach, a technologii, opinii i renomie, którą można wypracować wyłącznie latami ciężkiej pracy, wzorowej komunikacji z klientami i serwisami a także niezawodnością. I tutaj Land Rover czy inne ekskluzywne marki typu Ferrari, Bugatti czy Aston Martin po prostu wiodą prym. Nie dziwi więc, że czasami części do tych aut to po prostu większy wydatek, niż do innych, bardziej popularnych i łatwiej dostępnych pojazdów.

Zakup części do nowych aut

części Land Rover

Gdy już wiemy, co definiuje ceny poszczególnych podzespołów, czas przyjrzeć się kwestii miejsca zakupu. Możemy szukać w Aso, a możemy także rozglądać się za częściami w sklepach internetowych lub stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych. Land Rover jest marką, która nie narzeka na popularność, dlatego nie można wychodzić z założenia, że każda część jest droga i dostępna tylko w ASO. Tak sprawa może wyglądać w przypadku aut ekskluzywnych typu Ferrari czy Bugatti - Land Rover mieści się w granicy zdrowego rozsądku cenowego i dostępności. Części do Land Rovera znajdziesz także na https://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.