Wejście na nową drogę życia nigdy nie jest proste. Wymaga w końcu zaangażowania i podjęcia bardzo istotnych decyzji, które będą miały wpływ na resztę życia. Warto więc zainteresować się wszystkimi szczegółami, które obrączki ślubne będą dla Was najlepszym wyborem. Zastanawialiście się kiedyś, czemu to tak istotny gadżet, podczas gdy uczucia powinny być dużo ważniejsze? Jest to w końcu symbol tego, co przyrzekliście sobie przed ołtarzem i za każdym razem, gdy będziecie zwracać uwagę na swoją dłoń, należy przypomnieć sobie, jakie uczucia Wami kierowały. Zazwyczaj większość nowożeńców wybiera obrączki ślubne wykonane ze złota lub innych szlachetnych tworzyw, lecz coraz częściej można spotkać się z nietypowymi materiałami, które nie mają wiele wspólnego z drogocennymi kruszcami. O jakich tworzywach mowa?

Drewno? Ciekawe rozwiązanie

Chociaż wiele osób sobie tego nie wyobraża, to obrączki ślubne mogą być wyprodukowane z drewna. Oczywiście są one zabezpieczone specjalnym lakierem, dzięki któremu nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Ich produkcja nie wymaga ani specjalnych umiejętności jubilerskich, ani bardzo drogich materiałów, a efekt potrafi naprawdę zwalić z nóg, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób chętnie sięga po tego typu rozwiązania. Zachęcamy każdego, by sam przekonał się, jak wyjątkowo może wygląda tego typu propozycja.

obrączki ślubneTytan? Świetne rozwiązanie dla alergików

Jesteś osobą, która ma często problemy z alergiami skórnymi? W takim razie tytan może być doskonałą propozycją dla Ciebie lub Twojej partnerki/partnera. Tytan prezentuję się wyjątkowo elegancko, a dzięki posiadaniu właściwości hipoalergicznych, nie stanowi ani problemu, ani zagrożenia dla użytkowników. Obrączki ślubne są dodatkowo bardzo wytrzymałe – przypominamy, że tytan wykorzystywany jest do produkcji promów kosmicznych i konstrukcji wymagających wzmocnienia. Innym rozwiązaniem dla alergików może być stal chirurgiczna, czyli popularnie oznaczona 316l.

Kruszce szlachetne? Czarne, różowe lub białe złoto

Wielu klientów ma już dość standardowych i pospolitych rozwiązań, które są mało zadowalające. Wybierają przykładowo obrączki ślubne wykonane ze złota białego lub nieco bardziej egzotycznych propozycji, np. czarnego lub różowego. Trzeba jednak pamiętać, że są to dużo mniej popularne rozwiązania, a tworzywo jest dużo rzadziej spotykane – co za tym idzie, finalna cena asortymentu może być znacznie wyższa, niż wydaje się większości z Was! Takie obrączki ślubne to koszt rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych za parę – w zależności od producenta lub projektanta.