Kwiaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki nim możemy udekorować każde, nawet najbardziej ponure wnętrze. Popularne są zarówno kwiaty cięte, jak i kwiaty doniczkowe. Jeżeli decydujemy się na te drugie, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby zakupić także dobrej jakości doniczki. Przy ich wyborze warto wziąć pod uwagę rozmaite kryteria.

Postaw na odpowiedni kształt doniczek

Doniczki na kwiatki znajdziemy w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Nie sposób ukryć, że każdemu z nas podobają się nieco inne. Najpopularniejsze są zdecydowanie doniczki kwadratowe, dostępne na przykład na stronie https://www.top-growshop.pl/pol_m_Doniczki-Tace-i-Zbiorniki-Ogrodnicze_Doniczki-Kwadratowe-185.html. W takich doniczkach bardzo dobrze będzie prezentować się zdecydowana większość roślin, zarówno tych kwitnących, jak i nie. Dobrze byłoby również pamiętać o tym, że niektóre z roślin wręcz przepadają za doniczkami kwadratowymi. Mowa tu przede wszystkim o pelargoniach, a więc o kwiatach, które cieszą się naprawdę ogromnym powodzeniem. Niemniej popularne są donice okrągłe, które są zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne pod względem wizualnym. Doniczki o kwadratowym kształcie są jednak uważane za zdecydowanie bardziej praktyczne. Bez względu na to, na jaki kształt doniczek postawimy, pamiętajmy o tym, aby dobrać odpowiedni ich rozmiar oraz kolor.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze doniczek?Doniczka musi być funkcjonalna

Jak już wspomniano powyżej, najważniejsze w przypadku doniczek jest to, aby były one funkcjonalne. Zarówno doniczki kwadratowe, jak i okrągłe powinny posiadać odpowiedni rozmiar. Ważne jest więc to, aby donica była na tyle duża, aby bez większych trudności mogła pomieścić roślinę, którą w niej zasadzimy. Im większa roślina, tym rzecz jasna większa powinna być doniczka. Małe doniczki kwadratowe doskonale sprawdzą się w przypadku pojedynczych roślin lub kwiatów, które nie osiągają finalnie zbyt dużych rozmiarów. Jeśli jednak zamierzamy zasadzić kilka kwiatów w jednej doniczce lub też zależy nam na posadzeniu w doniczce kwadratowej jednej dużej rośliny, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup naprawdę głębokiej i dużej donicy. Zanim zdecydujemy się na jakąś konkretną, dobrze byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. W przeciwnym bowiem razie możemy nie być do końca zadowoleni z zakupu. Zwracajmy także uwagę na kolor donicy, zwłaszcza jeżeli umieszczamy ją wewnątrz naszego domu lub mieszkania. Barwa doniczek powinna korespondować z kolorystyką całego wnętrza. W przeciwnym razie możemy uzyskać efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego. Jeśli marzy nam się donica o intensywnym kolorze, przyjrzyjmy się temu, czy będzie ona pasować do pomieszczenia, w jakim chcemy ją umieścić.