Na co zwrócić uwagę przy wyborze doniczek?

Kwiaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki nim możemy udekorować każde, nawet najbardziej ponure wnętrze. Popularne są zarówno kwiaty cięte, jak i kwiaty doniczkowe. Jeżeli decydujemy się na te drugie, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby zakupić także dobrej jakości doniczki. Przy ich wyborze warto wziąć pod uwagę rozmaite kryteria.

Postaw na odpowiedni kształt doniczek

Doniczki na kwiatki znajdziemy w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Nie sposób ukryć, że każdemu z nas podobają się nieco inne. Najpopularniejsze są zdecydowanie doniczki kwadratowe, dostępne na przykład na stronie https://www.top-growshop.pl/pol_m_Doniczki-Tace-i-Zbiorniki-Ogrodnicze_Doniczki-Kwadratowe-185.html. W takich doniczkach bardzo dobrze będzie prezentować się zdecydowana większość roślin, zarówno tych kwitnących, jak i nie. Dobrze byłoby również pamiętać o tym, że niektóre z roślin wręcz przepadają za doniczkami kwadratowymi. Mowa tu przede wszystkim o pelargoniach, a więc o kwiatach, które cieszą się naprawdę ogromnym powodzeniem. Niemniej popularne są donice okrągłe, które są zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne pod względem wizualnym. Doniczki o kwadratowym kształcie są jednak uważane za zdecydowanie bardziej praktyczne. Bez względu na to, na jaki kształt doniczek postawimy, pamiętajmy o tym, aby dobrać odpowiedni ich rozmiar oraz kolor.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze doniczek?Doniczka musi być funkcjonalna

Jak już wspomniano powyżej, najważniejsze w przypadku doniczek jest to, aby były one funkcjonalne. Zarówno doniczki kwadratowe, jak i okrągłe powinny posiadać odpowiedni rozmiar. Ważne jest więc to, aby donica była na tyle duża, aby bez większych trudności mogła pomieścić roślinę, którą w niej zasadzimy. Im większa roślina, tym rzecz jasna większa powinna być doniczka. Małe doniczki kwadratowe doskonale sprawdzą się w przypadku pojedynczych roślin lub kwiatów, które nie osiągają finalnie zbyt dużych rozmiarów. Jeśli jednak zamierzamy zasadzić kilka kwiatów w jednej doniczce lub też zależy nam na posadzeniu w doniczce kwadratowej jednej dużej rośliny, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup naprawdę głębokiej i dużej donicy. Zanim zdecydujemy się na jakąś konkretną, dobrze byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. W przeciwnym bowiem razie możemy nie być do końca zadowoleni z zakupu. Zwracajmy także uwagę na kolor donicy, zwłaszcza jeżeli umieszczamy ją wewnątrz naszego domu lub mieszkania. Barwa doniczek powinna korespondować z kolorystyką całego wnętrza. W przeciwnym razie możemy uzyskać efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego. Jeśli marzy nam się donica o intensywnym kolorze, przyjrzyjmy się temu, czy będzie ona pasować do pomieszczenia, w jakim chcemy ją umieścić.