Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd fizyczny zwiększa naszą atrakcyjność zarówno w oczach innych osób jak i nas samych. Wbrew dość powszechnej opinii, nie tylko przedstawicielki płci pięknej starannie dobiegają poszczególne elementy garderoby. O swój ubiór troszczą się również panowie. Nie da się zaś ukryć, że jednym z najpopularniejszych elementów męskiej garderoby jest koszula. Jeżeli wybierzemy tę w kratę, uda nam się stworzyć wiele ciekawych stylizacji. 

Stwórz rockową stylizację!

Męskie koszule w kratę - wszystko co musisz o nich wiedziećKoszula w kratę może być jednym z elementów rockowej stylizacji. Nie od dziś zaś wiadomo, że wśród mężczyzn nie brakuje miłośników mocniejszych brzmień. Jeżeli i my do nich należymy, koszule w kratę są dla nas wprost stworzone. Do stylizacji rockowych najbardziej pasują te w czerwono - czarną kratę, choć świetnie sprawdzą się też te z elementami zieleni. Jeżeli są poszarpane lub mają ćwieki, tym lepiej. Taka koszula będzie idealnym rozwiązaniem na koncert czy festiwal ulubionego rockowego zespołu. Warto zestawić ją z dżinsami oraz ciężkimi butami. Szczególnie godne polecenia będą workery oraz glany. Oczywiście koszula w kratę, którą zakładamy na koncert nie powinna być uszyta z eleganckiego materiału takiego jak na przykład jedwab. Znacznie lepiej sprawdzą się koszule flanelowe. Nie tylko nadają się na rockowy koncert, ale są również niesamowicie wygodne i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Oczywiście koncert czy festiwal to nie jedyna okazja, aby założyć koszulę w kratę. Śmiało możemy pójść w niej również na spotkanie z przyjaciółmi. Będzie ona również dobrym elementem codziennej stylizacji. Nada się także na uczelnię, a także na mniej formalne spotkania integracyjne z osobami z naszego środowiska pracy. 

Elegancka kraciasta koszula do pracy. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby koszula w kratę posłużyła nam również jako codzienne ubranie do pracy. Jeśli wykonywany przez nas zawód wymaga od nas szykownego ubioru, koniecznie postawmy na odpowiednio dobraną koszulę. Śmiało możemy zdecydować się na wzór wyżej wspomnianej już kraty. Pamiętajmy jednak o stonowanej kolorystyce. Wyraziste barwy, takie jak intensywna żółć, czerwień czy kobalt nie są bowiem optymalnym rozwiązaniem do pracy. Doskonałym pomysłem będą jednak kolory takie jak jasny błękit, biel czy beż. Najlepiej byłoby sięgać po koszule w drobną kratę. Są one znaczne bardziej eleganckie. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić szykownego ubrania we wzór dużej kraty. W sklepach odzieżowych, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy bowiem tak wiele interesujących koszul, że każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o materiał, najlepiej byłoby zdecydować się na ponadczasową bawełnę. Materiał ten sprawia, że czujemy się komfortowo w różnych warunkach atmosferycznych. Koszule bawełniane, podobnie jak te flanelowe zapewniają bowiem doskonałą cyrkulację powietrza. Dzięki temu czujemy się w nich niezwykle komfortowo. Niezmiernie ważne jest jednak to, aby koszula posiadała odpowiedni rozmiar.