Kupić ebook czy papierową książkę?

Wbrew obowiązującej opinii czytanie w Polsce nie zanikło, ono zwyczajnie się zmieniło. Procent kupowanych papierowych wydań z roku na rok maleje, jednak nie oznacza to automatycznie, że Polacy czytają mniej.

Czy elektroniczne książki zastąpią tradycyjne?

Stale rosnącą popularnością pośród nowoczesnych odbiorców odznaczają się ebooki oraz audiobooki, których dostępność jest coraz większa. Jeszcze parę lat temu elektroniczne książki stanowiły swoistą nowość, wobec której trudno dawali się przekonać czytający. Obecnie są one standardem, który umila czas setkom tysięcy odbiorców na całym świecie.

Tradycyjne książki w dalszym ciągu posiadają swoich zwolenników, jednak daje się wyraźnie zauważyć, że coraz szybciej wypierane są one przez elektroniczne warianty. Wydawcy na całym świecie sprawnie dostosowują się do zmieniających wymagań konsumentów.

audiobooki

Obecnie większość nowych wydań jest sprzedawana zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej, jednak w przyszłości planuje się całkowicie odejść od fizycznego wydruku. Jest to zarówno tańsze jak i ekonomiczniejsze rozwiązanie. Ebooki ponadto zajmują zwyczajnie mniej miejsca, a dostęp do nowych pozycji to kwestia zaledwie kilku kliknięć. Nie ma tutaj potrzeby jeżdżenia po licznych punktach stacjonarnych i szukania wymaganej pozycji. Ebooki to zwykła wygoda oraz nieduża cena.

Czy internetowe księgarnie opanowały rynek czytelniczy?

W efekcie stale rosnącego zapotrzebowania na książki elektroniczne na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej internetowych księgarni (jak np. ebookoo.pl). Duża ilość najnowszych tytułów jak i klasycznych pozycji przyciąga tysiące użytkowników. Księgarnie ebookowe stały się obecnie nową, bardzo dynamicznie rozwijającą się sferą.

ebooki

Duża konkurencja na rynku jest jak najbardziej korzystna dla odbiorcy. Portali typu ebookoo.pl, co miesiąc powstaje coraz więcej, co za tym idzie by przekonać klienta do swojej oferty sprzedający muszą dodawać dodatkowe korzyści płynące z zakupu. Liczne programy lojalnościowe, zestawy oraz promocje to jedynie niektóre z powszechnie wykorzystywanych środków. Pozwalają one konsumentowi na znaczne zaoszczędzenie na wydatkach związanych z kupnem.

Zastanawiając się czy kupić ebook czy papierową książkę trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujemy? Jeśli jest to lekko nostalgiczne uczucie oraz specyficzny „zapach” czcionki to książka papierowa stanowi logiczne wyjście, jeśli z kolei zależy nam na szybkości oraz responsywności lepiej zdecydować się na ebook.