Charakterystyczne bąbelki, którymi opakowane są drogocenne przedmioty podczas transportu, mogą nam dać również wiele zabawy. Folia bąbelkowa została zaprojektowana już w 1957 roku i miała początkowo służyć jako trójwymiarowa tapeta. Jak wiemy, w ten sposób zupełnie się ona nie sprawdziła, jednak jako opakowanie do przesyłek jest idealna i tak też jest wykorzystywana do dziś.

Czym jest folia pęcherzykowa

Folia ta jest sprężystym , plastikowym oraz przeźroczystym materiałem, który używany jest głównie do opakowania delikatnych oraz kruchych i ważnych dla nas przedmiotów. Bąbelki umieszczone są w regularnych odstępach, dzięki czemu zapewniają maksimum ochrony. Są one bardzo delikatnie wypełnione powietrzem, dzięki czemu pęcherzyki te zapewniają idealną amortyzację, która ważna jest podczas transportu drobnych i delikatnych rzeczy. Folia bąbelkowa wynaleziona została przez Alfreda Fieldinga oraz Marca Chavannesa. Późniejszym założyciele był SealedAir Corp.

Różne rodzaje folii bąbelkowej

Folia ta dostępna jest na naszym rynku w wielu formach, w różnych rozmiarach. Wszystko zależne jest oczywiście od tego, co chcemy zabezpieczyć oraz jakie to ma wielkości. Gdy chcemy odpowiednio zabezpieczyć wysyłany przedmiot przed wstrząsami, powinniśmy użyć kilku warstw folii, wówczas możemy mieć pewność, że nie ulegnie on żadnemu zniszczeniu. Pojedyncza warstwa takiej folii może służyć również jako ochrona na powierzchni przedmiotu.   folia bąbelkowa  

Świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych

Każdy kiedyś świetnie się bawił przekłuwając małe bąbelki tej foli. Nie jest to oczywiście praktyczne zastosowanie, ale z pewnością przez nas uwielbiane. Folia bąbelkowa jest wykorzystywana również do zabawy i przyciąga nie tylko dzieci. Nawet dorośli przekłuwają pęcherzyki z powietrzem, aby usłyszeć charakterystyczny rozpoznawalny dźwięk. Daje nam to tyle frajdy, że nawet w ostatni poniedziałek stycznia możemy obchodzić Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej, w oryginale Bubble Wrap Appreciation Day!