Produkcja mebli na masową skalę jest ważną i wciąż rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki. Rośnie liczba firm zajmujących się wytwarzaniem sof, wersalek i kompletów wypoczynkowych na rynki zagraniczne, zwłaszcza do wschodnich sąsiadów Polski. Jakie polskie i europejskie instytucje najczęściej są klientami producentów łóżek tapicerowanych?

Sanatoria

Kilkutygodniowy pobyt w miejscowości uzdrowiskowej jest atrakcyjną formą wypoczynku dla wielu osób w wieku emerytalnym. Cieszą się one, że mogą zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji pospacerować po ładnej okolicy i pozwiedzać ciekawe miejsca. Na kuracjuszy zmęczonych ćwiczeniami i aktywnością na świeżym powietrzu czekają wygodne łóżka tapicerowane w przytulnych pokojach licznych sanatoriów.

Akademiki

Studenci po całym dniu spędzonym na uczelni oraz w ulicznych korkach szukają spokojnego azylu, w którym mogliby zebrać myśli, odpocząć, poczytać książkę albo posłuchać muzyki. Ich pokój w akademiku często jest jedynym miejscem, w którym mają taką możliwość. Tam, na jednym z łóżek tapicerowanych mogą wygodnie się ułożyć, zamknąć oczy i zregenerować siły przed kolejnym, męczącym dniem.

Domy rekolekcyjne

Ćwiczenia duchowe bywają czasem równie wyczerpujące, jeśli nie bardziej, co fizyczne. Dlatego również na rekolektantów, znużonych słuchaniem kilku konferencji dziennie i analizowaniem swojej przeszłości, czekają miękkie łóżka tapicerowane. Mogą w nich poczytać przed snem ciekawą książkę albo oddać się spokojnej refleksji na temat mijającego dnia.

Motele

kierowcy samochodów ciężarowych podczas długiej trasy wiodącej przez autostrady europejskich państw chętnie zatrzymują się na odpoczynek w przydrożnych hotelach. Czekają tam na nich: domowe obiady i pościelone łóżka tapicerowane, w których z przyjemnością się położą po gorącej kąpieli. Polskie łóżka są cenione w kraju i zagranicą z uwagi na staranne wykonanie i wysoką jakość surowców, z których są robione. Takie wiadomości bardzo cieszą i budują polską markę w krajach europejskich. Pozostaje tylko życzyć producentom mebli dalszych sukcesów.