Współczesna technika pozwala na tworzenie sprzętu elektronicznego, który jeszcze do niedawna pozostawał wyłącznie w sferze marzeń. Kamery sportowe to niewielkie urządzenia, które pozwalają na rejestrowanie obrazu podczas szybkiego ruchu.

Szczególnie chętnie są kupowane przez wielbicieli sportów ekstremalnych. Kamerami można także nagrywać wspomnienia z wakacji, imprez towarzyskich i wiele innych. Wszystko zależy od fantazji właściciela.kamery sportowe gopro

Zdecydowanie największym powodzeniem wśród kamerek cieszą się kamery sportowe GoPro. Szeroki wybór modeli daje filmowcom spore możliwości. Kamery są nie tylko modne, ale przede wszystkim prezentują wysoką jakość. Jaki model będzie odpowiedni do konkretnych zadań? Zdradzimy kilka istotnych szczegółów i damy jasne wskazówki, jaką kamerę sportową GoPro dopasować do siebie.

Jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie kamer tego typu jest GoPro Hero 4 Black. Sprzęt daje możliwość nagrywania w doskonałej jakości o maksymalnej rozdzielczości 4K. Do wyboru są różne prędkości nagrywania wideo - od 30, aż do 120 klatek na sekundę. Kamera posiada także tryby manualne (dzięki którym użytkownik może w pełni kontrolować nagrywany materiał), a także monochromatyczny wyświetlacz na przedniej stronie obudowy. Kamera sportowa Go Pro nie należy do najtańszych, ale też doskonale nadaje się dla profesjonalistów, którzy mają duże wymagania.

gopro

Nieco tańszą opcją jest model z edycji Silver. Maksymalna prędkość nagrywania w tym przypadku to 60 klatek na sekundę, przy rozdzielczości 1080p. 120 klatek na sekundę można osiągnąć redukując rozdzielczość do 720p. Ogromnym plusem tego modelu kamery sportowej GoPro jest kolorowy ekran dotykowy na tylnej ścianie. Sprzęt umożliwia wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości (12 Mpix), jest wyposażony w Bluetooth, WiFi umożliwiające bezprzewodowa komunikację. W podobnym przedziale cenowym znajdują się także Hero 3 i 3+Black, które należą do najlepszych z poprzedniej generacji. Nagrywają z prędkością 15 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K, a przy obniżeniu jakości do 2,7K uzyskują prędkość 30 klatek na sek. Posiadają szeroki obiektyw, co z pewnością nie umknie uwadze pasjonatom tematu.

Jednak kamery sportowe GoPro to nie tylko modele przekraczające 1200 zł. Do amatorskich nagrań, ale wciąż przyzwoitej jakości, służą tańsze opcje, które z całą pewnością wystarczą do dokumentowania prywatnych wakacji, wypadów za miasto, małych uroczystości rodzinnych, czy mniej ekstremalnych treningów sportowych.