Już niedługo piątek

Nareszcie przyszedł upragniony weekend. Skoro już mamy te dwa dni wolności, warto jest spędzić ze znajomymi, albo rodziną. W ciepłe, letnie dni możemy znaleźć rozrywkę pod gołym niebem i bez nadwyrężania budżetu po prostu pojechać nad jezioro, zrobić wyprawę rowerową z piknikiem, pograć w gry zespołowe, czy odwiedzić najbliższy festyn. Możliwości jest bardzo dużo, wystarczy uruchomić wyobraźnię. Problem zaczyna się, kiedy za oknem robi się szaro, a z nieba leci deszcz. Taka pogoda nie nastraja zbytnio do aktywności. W okresie jesienno-zimowym najczęściej oblegane są kina, knajpki i restauracje. Co jednak wybrać, aby wolny dzień spędzić w mniej banalnym miejscu?

Dobrym pomysłem jest wspólna wyprawa na basen kryty. Taka forma wypoczynku szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym. Jeżeli ktoś nie lubi moczyć się w wodzie, powinien skorzystać z oferty kręgielni. Bowling to sport, który zagościł u nas już dawno i ma rzeszę swoich zagorzałych zwolenników. Wybierając się do takiego klubu, warto zabrać ze sobą własne obuwie sportowe (koniecznie z podeszwą o dużej przyczepności). Unikniemy w ten sposób przymusu noszenia butów, które zakładano przed nami dziesiątki razy. Świetnym pomysłem będzie także odwiedzenie toru gokartowego. Przejażdżki kartingowe nie należą do najtańszych, ale dostarczają wspaniałą zabawę i zastrzyk adrenaliny. Co ciekawe, ta propozycja nadaje się także dla rodzin ze starszymi dzieci, ponieważ w Polsce wyścigi tego typu można uprawiać wyczynowo już od ósmego roku życia.

Wystarczy zgłosić taką chęć w najbliższym klubie. Dziecko otrzymuje wtedy specjalną licencję i po dołączeniu dokumentacji medycznej o stanie zdrowia może brać udział w zawodach. Jeżeli taki maluch zdecyduje się na profesjonalne uprawianie tego sportu, musi otrzymać odpowiedni strój. Regulamin jasno określa wymagania. Zawodnik musi posiadać kask ochronny z homologacją, skórzane rękawice, specjalny kombinezon zakrywający także kończyny i dobrze przylegający, oraz specjalne obuwie kartingowe (np.: buty Sparco wykonane z zamszu).  Odzież nie może krępować ruchów, a kask musi być bardzo dobrze dopasowany. Tak przygotowany młody rajdowiec może śmiało ruszać na tor.