Jeans jest jednym z tych materiałów, które bardzo powszechnie możemy spotkać właściwie we wszystkich propozycjach linii odzieżowych oraz rozmaitych stylizacjach. Pod różnymi postaciami wraca do mody co jakiś czas, co nie znaczy, że każdy wie, jak go nosić. Obcisłe spodenki jeansowe damskie nie zawsze będą pasowały kobiecie, a czasami trzeba je nieco podrasować, aby podkreślały zalety sylwetki. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, jakie cechy ma jeans i dlaczego warto go nosić w określonych sytuacjach, podczas gdy w innych totalnie się nie sprawdzi. Jeśli chcemy nosić spodenki jeansowe damskie, to musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać je do sylwetki. Co to oznacza? Sprawdźmy i dowiedzmy się, jak podkreślić atuty swojej sylwetki. jeansowe spodenki kobieta

Dobrze dobierz stan

Warto pamiętać, że w przypadku spodenek jeansowych damskich możemy wybierać modele zarówno ze stanem standardowym, jak i wysokim czy niskim. W każdym z tych przypadków spodnie będą pasowały do innej figury – warto o tym pamiętać, dobierając fason dla swoich potrzeb. Co to jednak oznacza w praktyce? Przede wszystkim spodenki z wysokim stanem świetnie podkreślają pośladki i ukryją ewentualne fałdki w dolnej części brzucha, a także wyszczuplą talię. Z drugiej strony standardowy stan sprawdzi się w większości przypadków, zaś niski – jedynie w sytuacji, gdy mamy ładną figurę i szczupły, płaski brzuch.

Jasne czy ciemne?

Obecnie bardzo modne są spodenki cieniowane, jednakże cieniowanie to musi być wykonane z głową. Jaśniejsze paski po zewnętrznych stronach spodenek jeansowych damskich będą poszerzać naszą sylwetkę, podczas gdy ciemniejsze – nieco ją wyszczuplać. Z kolei jasne spodenki mogą nieco zwiększyć obwód naszych pośladków i bioder, co będzie korzystne w przypadku kobiet szczupłych albo o nieregularnej sylwetce z węższą obręczą biodrową. Ciemne spodenki sprawdzą się u pań, które mają coś do ukrycia, bo mogą optycznie zwęzić biodra i ukryć zbędne kilogramy.

Długość ma znaczenie

Ostatnią istotną kwestią, według której powinniśmy dobierać spodenki jeansowe damskie jest oczywiście ich długość. Bardzo krótkie nogawki z widocznymi pośladkami sprawdzą się jedynie na plaży. Jeśli chcemy postawić na naprawdę krótkie szorty, to warto, aby zasłaniały pośladki – zwłaszcza w mieście. Te dłuższe sprawdzą się w przypadku, gdy mamy skórkę pomarańczową na udach i chcemy nieco ją ukryć przed wzrokiem innych. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby dobrze się w danym stroju czuć – dzięki temu stworzymy udaną stylizację i przyciągniemy wzrok.