Koparki dla dzieci

Małe dzieci chętnie bawią się w odwzorowanie rzeczywistości, stąd też ich fascynacja różnego rodzaju zabawkowymi pojazdami i maszynami. Jednym z popularnych typów takich zabawek są pojazdy i maszyny budowlane, zwłaszcza koparki dla dzieci, które umożliwiają zabawę nie tylko w domu czy w przedszkolu, ale również na placu zabaw, zwłaszcza w piaskownicy. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo tego typu zabawek. Różnią się one od siebie nie tylko ceną czy wielkością, ale także sposobem wykonania, trwałością oraz oferowanymi funkcjami. Część zabawkowych maszyn budowlanych to zabawki zdalnie sterowane, inne zbudowane są z wielu ruchomych elementów, którymi dziecko może samodzielnie poruszać w czasie zabawy, jeszcze inne to wyjątkowo proste konstrukcje tworzone z myślą o potrzebach najmłodszych odbiorców. A jakie zabawki budowlane są najpopularniejsze?

Koparki dla dzieci

Najbardziej rozbudowaną kategorię zabawek budowlanych tworzą różnego rodzaju koparki dla dzieci. Tego typu zabawki stanowią niezwykle atrakcyjną opcję dla małych budowniczych, umożliwiają bowiem przekopywanie piasku, przenoszenie go z miejsca na miejsce, budowę różnego rodzaju ziemnych konstrukcji. Zabawkowe koparki to przede wszystkim ulubiona zabawka chłopców, którzy lubią bawić się w piaskownicy oraz tych, którzy lubią zabawę klockami w domu lub w przedszkolu. Jeśli chcesz obudzić w swoim dziecku ducha konstruktora lub budowlańca, zakup takiej zabawki może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Spychacze

Zabawkowe spychacze to pojazdy z wyglądu przypominające dziecięce koparki, z tą jednak różnicą, że nie są one wyposażone w łyżki przeznaczone do nabierania piasku. Takie zabawki spotyka się zdecydowanie rzadziej, ale z pewnością przypadną one do gustu dzieciom kochającym zabawę w piasku. Zwłaszcza tym dzieciom, które potrafią rozróżnić funkcje realizowane przez koparki od funkcji realizowanych przez spychacze i buldożery. Jeśli szukasz zabawkowych spychaczy, najlepiej jeśli będziesz rozglądał się wśród produktów markowych. Firmy specjalizujące się w produkcji zabawkowych maszyn budowlanych mają w swojej ofercie wiele modeli tego typu pojazdów.

Walce drogowe

Rzadziej spotykanymi modelami zabawkowych pojazdów budowlanych są walce drogowe lub inne specjalistyczne sprzęty budowlane tj. teleskopowe ładowarki czy wózki widłowe. Dotarcie do tego typu zabawek nie będzie łatwe, zwykle nie stanowią one bowiem podstawowego asortymentu stacjonarnych sklepów sprzedających zabawki. Jeśli chcemy dotrzeć do tego typu pojazdów, najlepiej poszukać ich w sieci lub bezpośrednio u producenta lub dystrybutora zabawkowych pojazdów budowlanych.