czółenka

W każdej kobiecej szafie znajdują się przynajmniej jedne czółenka damskie. Wiele kobiet jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak należy je nosić, aby nie być na bakier z zasadami dobrego wychowania.

Okazuje się bowiem, że nawet czółenka mogą być kiepsko dobrane do okoliczności. Sprawdźmy, jakie buty nosić na różne okazje.

Na oficjalne wydarzenia

Podczas wydarzeń takich jak ślub czy wesele albo np. spotkań zawodowych bardziej wymaga nosić czółenka damskie na szpilce, bez okrytej pięty i tzw. peep toe, czyli odkrytych palców. Na te ostatnie możemy sobie pozwolić w przypadku butów na wesele, które zmienimy podczas przyjęcia np. latem.

Na spotkanie ze znajomymi

Tutaj panuje pełna dowolność, warto jednak buty dobrać do danych okoliczności i miejsca, do którego się wybieramy. Ważne, aby czółenka damskie były wygodne i komfortowe w noszeniu.

Do pracy

Do pracy najlepiej nosić niewysokie szpilki albo czółenka damskie na kilkucentymetrowym – niezbyt wysokim – obcasie. Powinny zdecydowanie mieć zakryte palce oraz pięty. Wszelkie dodatkowe ozdoby są raczej niewskazane.