Jeśli lubisz gotować i często to robisz, zegar ścienny będzie niezastąpionym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Dzięki zegarowi w dość precyzyjny sposób określisz czas potrzebny do przygotowania wybranych potraw - czas gotowania, pieczenia, smażenia czy grillowania. Oczywiście zamiast klasycznego, zwykle bardzo eleganckiego zegara ściennego możesz sięgnąć po tzw. minutnik lub korzystać z zegarka wmontowanego w kuchenkę elektryczną, lodówkę czy inny sprzęt gospodarstwa domowego, ale tak naprawdę nic nie zastąpi tego pierwszego. Zegar ścienny możesz powiesić na jednej z wolnych ścian w kuchni i w ten sposób ożywić i ozdobić kuchenne wnętrze. Taki zegar możesz powiesić nad drzwiami lub tuż przy szafkach, nad nimi lub obok nich, w zależności od tego, w jakim miejscu będzie lepiej wyglądał i gdzie łatwiej będzie Ci z niego korzystać. W ofercie sklepów zajmujących się sprzedażą elementów wyposażenia wnętrz mieszkalnych, znajdziesz wiele modeli ściennych zegarów kuchennych. Część z nich to zegary klasyczne, a pozostała część to zegary o nowoczesnej konstrukcji. W sprzedaży znajdziesz również zegary specjalne, tworzone wyłącznie z myślą o wnętrzach kuchennych, w jakiś sposób nawiązujące do charakterystycznych elementów wyposażenia kuchni, mające formę i kształt produktów spożywczych lub innych przedmiotów/artykułów kojarzących się z jedzeniem i kuchnią. zegar ścienny z sekundinikiem

Tradycyjne zegary ścienne

Tego typu zegary wyposażone są w tradycyjną tarczę ze wskazówkami i opisanymi na niej cyframi arabskimi lub rzymskimi, które określają godziny. Większość zegarów tarczowych standardowo wyposażona jest w dwie, a najczęściej w trzy wskazówki, które wskazują aktualną godzinę, minutę i sekundę. Jeśli interesuje Cię zegar ścienny do kuchni, najlepiej zdecydować się na wybór zegara z trzema wskazówkami. Dzięki temu będziesz w stanie niezwykle precyzyjnie określić czas przygotowania określonych typów potraw.

Nowoczesne zegary kuchenne

To doskonały wybór dla wnętrz urządzonych w mniej tradycyjny sposób, wyposażonych w nowoczesne meble, wyróżniających się minimalistyczną lub wręcz przeciwnie, wyjątkowo designerską formą. Wśród tego typu zegarów dominować będą zegary ścienne z cyfrowym wyświetlaczem, ciekłokrystalicznym lub LCD, które zwykle posiadać będą dodatkowe funkcje tj. minutnik lub stoper z alarmem. Takie funkcje to większa wygoda podczas przygotowywania posiłków wymagających ściśle określonego czasu na ich obróbkę termiczną. Nowoczesne zegary mogą charakteryzować się nietypową formą oraz dostępnością większej ilości funkcji, które w bezpośredni sposób nie są związane z odmierzaniem czasu.