Miłośnicy literatury pod względem treści, ale także formy, potrzebują odpowiedniego miejsca do eksponowania swoich zbiorów. Dom bez książek jest pusty, niepełny, a nawet wydaje się zimny i nieprzystępny. Regał z literackimi zbiorami zawsze mieszkaniu nada przytulności.

Regał, czy półka?

regal na ksiazki regaly.bizMole książkowe uwielbiają nie tylko pochłaniać zawarte w książkach historie, ale też posiadać książki, by do nich wracać i napawać się ich widokiem. Pomoże w tym niebanalny regał na książki, na przykład taki, który można znaleźć na tej stronie: https://www.regaly.biz. Przy wyborze odpowiedniego regału pomoże nam na pewno własna argumentacja na temat posiadanego księgozbioru i ewentualnych możliwości rozszerzenia go. Być może w zupełności wystarczy dwumetrowy regał, na którym będzie można umieścić najważniejsze tytuły. Może jesteśmy prawdziwymi bibliofilami, a liczba książek w naszym domu ciągle się zwiększa. Wtedy też należałoby zastanowić się nad wysokimi regałami w odpowiednim miejscu w domu, by było one funkcjonalne, ale i reprezentatywne. Nie ma co ukrywać, ze wielkość mieszkania ma, bo na niewielkiej przestrzeni może być trudno umieścić księgozbiór liczący dwa tysiące pozycji. Istnieją jednak ciekawe rozwiązania, które będą funkcjonalne i zapewnią książką w naszym domu odpowiednie miejsce. Regały muszą być solidne, by nie załamały się przy dużej ilości książek.

Jaki regał na książki?

W internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji na odpowiedni regał na książki. Jedna są przyziemne, inne bardziej wymyśle, ale każde z półkami zastawionymi literaturą prezentują się tak jak powinny. Świetnie sprawdzają się wysokie regały, bo mieszczą sporo tytułów, a dodatkowo można wybrać w nich opcję z szafkami, które zaoszczędzą miejsca w niewielkich mieszkaniach.

Dla posiadaczy dużej ilości książek najlepsze będą regały robione na zamówienie, które będą umieszczone na całej długości i szerokości jednej ściany. Wszystkie książki będą w jednym miejscu, a do tego będą ładnie wyeksponowane. Dużą popularnością cieszą się też wiszące półki, także te tak zwane „niewidzialne”. Takie opcje idealne są nie tylko dla miłośników książek, ale też designerskiego podejścia do aranżacji wnętrz.