Święta to czas w którym krewni spotykają się razem przy jednym stole. W związku z tym kolacja wigilijna ma o wiele bardziej dostojny charakter niż posiłki spożywane w inne dni. Oprócz specjalnego świątecznego menu warto zadbać o przyjemną, świąteczną oprawę. Pomogą w tym dekoracje oraz obrusy świąteczne.

Obrusy ze świątecznym motywem

Wybierając obrus naJaki obrus na Boże Narodzenie wybrać? świąteczny stół warto postawić na bożonarodzeniowe motywy. Dla fanów minimalistycznych i klasycznych rozwiązań świetnym wyborem będą obrusy na boże narodzenie z delikatnym motywem gwiazdy śnieżnej. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie zwykłego białego obrusu i nadanie mu świątecznego charakteru po przez serwetki bożonarodzeniowe lub czerwony bieżnik. Osobom ceniącym bardziej wyraźne wzory z pewnością spodobają się obrusy z motywem choinek, bombek oraz jemioły, które można znaleźć pod linkiem https://www.firantex.pl/pol_m_Obrusy_Obrusy-swiateczne-495.html. Obrusy z takim motywem świetnie się prezentują jeśli znajdują się one na ich krawędzi. Pozwala to na nadanie wnętrzu świątecznego i wesołego klimatu przy jednoczesnym zachowaniu elegancji. 

Świetnym pomysłem na dekoracje będą również wesołe obrusy świąteczne z motywem renifera, mikołaja czy skrzatów świątecznych. Takich obrusów na boże narodzenie z pewnością nie może zabraknąć na stole przy którym będą siedzieć dzieci. 

Z jakiego materiału wybrać obrusy świąteczne?

W sklepach można znaleźć mnóstwo obrusów świątecznych. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na materiał z którego są wykonane. Najbardziej elegancko prezentują się obrusy na boże narodzenie wykonane z bawełny. Materiał ten łatwo wyprasować, nie jest on podatny na gniecenie, a obrusy z niej wykonane nie ulegają tak szybko zniszczeniu jak te syntetyczne.

Jednym z najbardziej popularnych wyborów wśród obrusów na boże narodzenia są obrusy plamoodporne. Duża ilość gości oraz potrawy takie jak barszcz czerwony sprzyjają powstawaniu plam. Zastosowanie materiału plamoodpornego pozwala na łatwe wyczyszczenie ewentualnych zabrudzeń.

Wymiary obrusów świątecznych

Nawet najpiękniejszy obrus z najlepszego materiału nie będzie prezentować się dobrze jeśli będzie za mały bądź za duży. Przed zakupem obrusu sprawdź dokładnie wymiary swojego blatu. Najbardziej elegancko prezentują się obrusy na boże narodzenie, których brzegi materiału opadają w dół. W związku z tym do wymiarów blatu należy dodać parę centymetrów. W przypadku stołów kwadratowych i prostokątnych mierzy się ich boki i do tej długości dodaje się ok. 40 cm. Z kolei w stole okrągłym należy zmierzyć średnicę i to do niej dodać 40 cm. Tak dobrane wymiary z pewnością sprawią, że obrus będzie się dobrze prezentować na świątecznym stole.