Jeśli planujesz otwarcie niewielkiego lokalu typu pub/bar i dysponujesz ograniczoną ilością funduszy, na wyposażenie jego wnętrza, masz do wyboru dwie opcje. Po pierwsze możesz sięgnąć po meble używane. Po drugie możesz wybrać gotowe meble do pubu, zamiast inwestować większe pieniądze na zakup mebli zrobionych na zamówienie, pod Twoje konkretne wytyczne.

Czy warto inwestować w używane meble do pubu?

meble do pubu

Wiele restauracji i barów zwyczajnie bankrutuje, w związku z czym na rynku stale obecna jest dość duża ilość używanych meblu barowych wielu różnych typów. Niestety, decydując się na tego typu opcję, istnieje mała szansa, że znajdziesz meble idealnie dopasowane do własnych potrzeb – stylu, w jakim chcesz urządzić swój bar. Poza tym takie meble są w różnym stanie technicznym. Część nich jest już mocno wyeksploatowana i zniszczona. Jeśli zatem zależy Ci na stworzeniu wnętrza pachnącego nowością, używane meble do pubu nie wydają się opcją wartą rozważenia. Gdy już decydujesz się na zakup mebli używanych, staraj się wybierać meble wykonane z trwałych materiałów. Najlepszym wyborem będą meble o konstrukcji metalowej, które trudno uszkodzić i zniszczyć. Meble drewniane prawdopodobnie będą nosić na sobie widoczne ślady ich wcześniejszego użytkowania.

Meble barowe gotowe, czy na zamówienie?

Zakup gotowych mebli do pubu to zdecydowanie tańsza opcja od zamówienia mebli na wymiar, ściśle dostosowanych do charakterystyki i stylu, w jakim urządzasz swój lokal. Na rynku znajdziesz setki gotowych mebli barowych o różnorodnej stylistyce wykonania, pasujące do barów utrzymanych w bardziej tradycyjnym lub wyjątkowo nowoczesnym stylu wykończenia. Dzięki dużej różnorodności takich mebli bez trudu znajdziesz modele pasujące do wybranej przez Ciebie koncepcji aranżacji wnętrza lokalu. To najbardziej sensowna opcja, jeśli nie stać się na kupno mebli na zamówienie i jednocześnie zależy Ci na tym, by lokal został wyposażony w nowe meble barowe, które nie noszą na sobie widocznych śladów użytkowania.