Jak przedłużyć rzęsy?

Oczy są najpiękniejszą ozdobą człowieka, to one odzwierciedlają duszę i charakter każdego z nas. Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na oczy przy kontakcie z drugim człowiekiem. U kobiet oczy zostają jeszcze dodatkowo podkreślone makijażem i dzięki temu zyskują jeszcze więcej głębi, koloru, wyrazu. Makijażowa oprawa oczu jest bardzo ważna, ale powinna być także bezpieczna dla samych gałek ocznych. Wiele razy słyszy się o uczuleniu na jakiś kosmetyk typu tusz czy cień do powiek. Coraz więcej kobiet decyduje się też na profesjonalne lub domowe przedłużanie rzęs. Długie i gęste rzęsy, idealnie dopasowane do kształtu oczu, to najpiękniejsza ozdoba każdej kobiety. Żeby przedłużyć sobie rzęsy trzeba mieć wprawę i swego rodzaju talent. Co prawda produkty do przedłużania rzęs są dzisiaj dostępne w praktycznie każdym sklepie kosmetycznym, ale jeśli nie czujesz się pewna swoich umiejętności, to lepiej oddaj się w ręce profesjonalistów.

Profesjonalne metody przedłużania rzęs

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs to:

  • 1:1, czyli jedna sztuczna rzęsa na jedną naturalną. To przedłużenie daje bardzo naturalny, subtelny efekt, podkreśla spojrzenie, ale nie jest wulgarne.
  • 1:2, czyli dwie sztuczne rzęsy na jedną naturalną. To ostatnio bardzo popularna metoda, która daje efekt wow, efekt sztucznych rzęs.

Trzeba pamiętać, że przedłużanie rzęs, czy to w warunkach domowych, czy też w profesjonalnym salonie, nie jest niestety nieinwazyjne. Często bowiem rzęsy naturalne ulegają osłabieniu i konieczna jest przerwa w tej kuracji i szczególne dbanie o rzęsy, np. przez olejowanie ich czy nakładanie odżywki.

Przedłużanie rzęs w domu

Rzęsy można sobie samodzielnie przedłużyć w warunkach domowych, wystarczy mieć przy sobie odpowiednie produkty do przedłużania rzęs. Rzęsy przedłużone w domu niestety nie będą tak trwałe jak te, które zostały przedłużone w profesjonalnym salonie. Przedłużenie rzęs polega na przyklejaniu do naturalnej linii rzęs kępek rzęs, pojedynczych rzęs lub pełnego wachlarzu za pomocą specjalnego kleju. Trzeba uważać, żeby klej nie dostał się do oka, bo może je poważnie podrażnić. Samodzielnie przyklejone rzęsy można potem bezpiecznie odkleić, wyczyścić z grudek tuszu i kleju. Tak zadbane rzęsy można z powodzeniem nosić jeszcze co najmniej kilka razy. W domowym przedłużaniu rzęs na dłużej powinna pomóc nam osoba, która wie, co robić. Przedłużanie metodą 1:1 trwa dosyć długo, potrzeba jest cierpliwości i precyzji. Lepiej także nie przesadzić z ilością czy też długością rzęs. Najlepszy efekt to jednak taki, który wygląda nie tylko wyraziście, ale i subtelnie.