Zarabianie przez internet to obecnie zupełny standard. Czerpać korzyści można np. wyłącznie publikując swoje zdjęcia (dosłownie swoje), własnych dzieci, lub domowych aranżacji autorskiego projektu. Niektórzy decydują się również na prowadzenie swojego bloga, który czasami potrafi stać się stałym źródłem utrzymania, lub przynajmniej sposobem na podreperowanie domowego budżetu.

[caption id="attachment_4446" align="alignleft" width="300"]zarabianie na blogu Zarabianie na blogu musi iść w parze z dobrą treścią![/caption]

Sukces, a co za tym idzie zarabianie na blogu, zawsze jest wypadkową pomysłu, zaangażowania i szczęścia. Najlepiej zarabiające strony dotyczą mody, stylizacji, urody i lifestylu. Pod tym ostatnim pojęciem kryją się różne tematy dotyczące sposobu życia, wnętrz, jedzenia, spędzania wolnego czasu i sportu. Tematyka bloga to jeden z najważniejszych aspektów, który będzie przyciągał czytelników. Najlepiej, jeżeli blog będzie opowiadał o tym, co Was osobiście pasjonuje, ciekawi, jest waszym hobby. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie każdy temat znajdzie szerokie grono odbiorców. Jeżeli Waszą pasją jest sezonowa hodowla ślimaków, wówczas zarabianie na blogu będzie się... ślimaczyć. Wąska specjalizacja raczej nadaje się na konkretne portale jako artykuły i poradniki. Tam zdecydowanie najwyżej jest ceniona rzetelna wiedza. Jeżeli Wasze hobby raczej nie przyciągnie tłumów, najlepiej zdecydujcie się na coś, co wpasowuje się bardziej w tzw. mainstream.

Klika zasad, o których musi pamiętać każdy bloger:

1. Zawsze, ale to zawsze każdy opublikowany wpis musi być Waszego autorstwa. Bez tego z pewnością nie uda Wam się zarobić na blogu, ponieważ strona jest wartościowa tylko wtedy, gdy jej treści są unikalne. 2. Na samym początku należy ocenić swoje możliwości i wydolność pisarską, a następnie wyznaczyć realną liczbę postów, które możemy publikować na blogu w określonym czasie (np. na miesiąc). To pozwoli lepiej zaplanować prowadzenie strony. 3. Ustalony z góry harmonogram pomoże w utrzymaniu rytmu publikacji. Warto wyznaczyć sobie konkretne dni, w które będą ukazywać się wpisy. Czytelnicy zapamiętają, że w te dni mogą liczyć na świeżą porcję naszych tekstów. Autorzy, którzy zarabiają na blogach, poświęcają dużo czasu na prowadzenie strony i publikują kilka razy w tygodniu. 4. Zanim zaczniemy na dobre wrzucać teksty na stronę, musimy utworzyć osobne działy tematyczne, w których będą lądować określone artykuły. 5. Teraz pora na ustalenie tego, jak będą wyglądać konkretne wpisy. Warto, żeby teksty w określonym dziale zawsze były mniej więcej do siebie podobne i miały podobną strukturę. 6. Zarabiać na blogu mogą tylko ci, którzy są atrakcyjni dla czytelnika, są ich pewnego rodzaju autorytetem i być może wzorem do naśladowania. Unikajmy zatem bezsensownych wpisów o niczym.