tougbookLaptop lub notebook stanowi obecnie standardowe dopełnienie dla większości ludzi na całym świecie. Pozostawanie on-line, wywiązywanie się z obowiązków pracowniczych lub praktykowanie różnorodnych form internetowego relaksu nie jest możliwe bez posiadania urządzenia mobilnego. Na rynku istnieje całe mnóstwo sprzętów, które w mniejszym lub większym stopniu łączą w sobie funkcjonalność, design oraz możliwości ochrony sprzętu przed uszkodzeniem. Jednak warianty przeznaczane na szerszy rynek wymagają od użytkowników skupienia się bardziej na jednym aspekcie. Większość laptopów znajdujących się w przestrzeniach domowych ma problem z zagwarantowaniem należytego stopnia ochrony. Upadek, przegrzanie, zalanie – to główne przyczyny nieodwracalnych awarii, które potęgują koszty związane z naprawami lub w skrajnych przypadkach koniecznością zakupienia nowego sprzętu. Wybawieniem z tego rodzaju opresji jest Toughbook.

Laptop, który przeżyje wszystko

Toughbook to linia produktowa wydana w 1996 roku przez czołowego producenta sprzętu elektronicznego firmę Panasonic Corporation. Wszystkie produkty z tej linii zostały zaprojektowane do zapewnienia możliwie perfekcyjnej ochrony dla sprzętów przenośnych. Laptop Panasonic w wersji Toughbook wytrzyma nawet najsilniejsze wibracje, upadki ze znacznych wysokości oraz ekstremalne temperatury. Dzięki tym cechom warianty te stosowane są szeroko w branżach budowalnych, wydobywczych, gałęziach rządowych, prawnych oraz farmaceutycznych. Toughbook to nie tylko jakość, to przede wszystkim pewność, że użytkownik zawsze jest w stanie posiadać pełny dostęp do możliwości jakie daje mu jego mobilne urządzenie bez względu na okoliczności.

Zdecydowanie się na nowego Toughbooka może z początku wiązać się z większymi kosztami początkowymi dla przeciętnego użytkownika. Jednak wyższa cena bardzo przekłada się na późniejsze oszczędności. Sprzęt jest tak samo (o ile nie bardziej) wydajny pod względem mocy komponentów, a zwiększona wytrzymałość na każdą ewentualność pozwala znacznie zaoszczędzić na przyszłościowych kosztach - mogących wyniknąć z nieplanowanych awarii oraz uszkodzeń (wywołanych np. przez upadki lub przegrzanie się podzespołów). Ostateczna decyzja zawsze leży po stronie kupującego. Możliwość zakupienia toughbooka jest jednak opcją wyjątkowo wartą rozważenia. Toughbook z pewnością będzie służył tak samo wydajnie jak jego analogiczny odpowiednik z tą różnica, że da on pełniejszą świadomość względem doskonałej ochrony sprzętu przed uszkodzeniem mechanicznym. Toughbooki znajdziesz w specjalistycznych sklepach: np.: http://www.toughelectronics.pl/pol_m_toughbook-215.html.