Zima ma swój osobliwy urok, ale też sporo wad – mroźny wiatr, minusowe temperatury, opady zimnego deszczu lub śniegu. Nie są to przyjazne warunki dla osób dorosłych, a tym bardziej dla najmłodszych. Szczególnych obaw doświadczają rodzice małych dzieci, którzy pragną możliwie najskuteczniej zadbać o ich komfort i zdrowie. Jednak, jeżeli dobrze się przygotujecie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby także zimową porą korzystać ze spacerów i świeżego powietrza. W tym przypadku najważniejszym zadaniem jest przygotowanie odpowiednich zimowych ubranek oraz dodatków, które zagwarantują optymalny komfort cieplny.

Ciepłe ubranko zimowe

rękawiczki

Niektóre mamy uważają, że zimą maluszek powinien być ubrany w tyle warstw ciuszków, ile tylko jest możliwe. Jest to jednak błędne podejście, ponieważ nawet przy minusowych temperaturach niemowlę może się zgrzać, gdy zostanie zbyt ciepło przyodziane. Natomiast faktem jest, że rzeczywiście powinno być one ubrane nieco cieplej niż my. Po pierwsze dlatego, że dziecko jeżdżące w wózku, nie porusza się tak intensywnie jak spacerująca osoba. Po drugie, regulacja cieplna jego organizmu może nie być jeszcze do końca sprawna. Najrozsądniej będzie ubrać malucha w jedną warstwę więcej niż ubieramy sami w danym dniu. Nie zapomnijcie również o koniecznych dodatkach takich jak szalik czy rękawiczki od CottonMose. Nawet, jeżeli zabierzesz ze sobą kocyk, malutkie rączki mogą szybko przemarznąć. Wyprodukowane z naturalnych materiałów rękawiczki dziecięce pozwolą temu zapobiec.

Śpiworki dziecięce

Oprócz właściwych ubranek, na zimowych spacerach przydadzą się też śpiworki dla dzieci. Mają one pewną przewagę nad tradycyjnymi kocykami, ponieważ maluch nie będzie w stanie się z niego wykopać. To duże ułatwienie, gdyż dzięki temu nie zmarznie, a Ty nie będziesz musiała co chwilę sprawdzać czy dziecko nie jest odkryte. Taki zimowy spacer powinien być przede wszystkim przyjemny i zdrowy, dlatego dobrze zagwarantować sobie i dziecku możliwie najwyższy komfort – umożliwią go m.in. wspomniane śpiworki dla dzieci od CottonMose.

Ciepłe kocyki

Chociaż używanie śpiworków dziecięcych podczas spacerów to dobry pomysł, warto mieć w swojej szafie co najmniej dwa kocyki zimowe firmy CottonMose. Jeden z nich zabieraj ze sobą zawsze na spacer. Gdy nagle zerwie się mroźny wiatr, zacznie padać śnieg lub po prostu zrobi się zimniej, będziesz mogła przykryć malucha ciepłym kocykiem. Poza tym, nie da się ukryć, że śpiworki to rozwiązanie dedykowane raczej bardzo małym dzieciom. U starszych, siedzących już w wózku dzieci to właśnie kocyki zimowe sprawdzą się lepiej. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1532934347-CottonMoose.html