Satysfakcja z wykonywanych obowiązków oraz poczucie własnej niezależności to kwestie bardzo często poruszane w dzisiejszych czasach. Nierzadko spotykamy się z sytuacją kiedy to dotyka nas poczucie wypalenia oraz niezadowolenia w wykonywanej pracy, w której spędzamy większą część swojego dnia. Chcąc ,,uwolnić się'' od nudnej, etatowej posady szukamy pomysłu na własny biznes, dzięki któremu będziemy mogli spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy oraz poczuć smak niezależności i zdecydowanie większej swobody w podejmowaniu decyzji. Każdego roku w Polsce otwiera się wiele firm, spośród których wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się usługi oraz sklepy - zwłaszcza te internetowe. Wśród najczęściej wymienianych pomysłów na własną firmę znajdują się sklepy z różnego rodzaju asortymentem,  lokale gastronomiczne, punkty handlowo usługowe, a także firma spedycyjna.

Od czego zacząć otwierając firmę transportową?

firma spedycyjnaPowiatowe Urzędy Pracy wspierają rozwój przedsiębiorczości w Polsce, dlatego nie trudno jest otrzymać pomoc finansową na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, która jest w całości bezzwrotna - o ile uda nam się spełnić wszystkie warunki umowy zawartej z instytucją przyznającą środki.Głównym z nich jest utrzymanie firmy przez okres co najmniej 12 miesięcy, podczas którego nie wolno nam jest podjąć innej działalności zarobkowej w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie. Jeżeli chodzi o biznes jakim jest firma spedycyjna musielibyśmy jednak rozpocząć swoją działalność tylko i wyłącznie na terenie kraju, bowiem nie przewidziane są dotacje w ramach prowadzenia działalności jaką jest firma spedycyjna zajmująca się transportem międzynarodowym. Mimo wszystko transport krajowy to doskonała opcja na sam początek - kiedy to dopiero zaczynamy stawiać swoje pierwsze kroki jako przedsiębiorcy w branży transportowej. Po upływie dwunastu miesięcy, jaki jest niezbędny, aby nie zwracać środków podjętych na uruchomienie własnej firmy oraz zdobyciu cennego doświadczenia w branży - możemy z powodzeniem rozszerzyć swoją działalność o usługi międzynarodowe.

Aby ,,wystartować'' z biznesem jakim jest firma spedycyjna potrzebować będziemy:

Dobrze przygotowany biznesplan wsparty analizą SWAT, która pozwoli określić szanse oraz zagrożenia, a także silne i mocne strony działalności. Środków finansowych, które pozwolą nam na wyposażenie własnego miejsca pracy, zakup samochodu./ samochodów oraz stworzenie stanowiska pracy dla kierowcy/ kierowców - o ile mamy zamiar ich od razu zatrudniać. Komputer z dostępem do internetu oraz niezbędne narzędzia i programy, które ułatwią nam prowadzenie biznesu jakim jest firma spedycyjna. Samodyscyplina oraz zaangażowanie.