Szukasz prezentu dla swojego dziecka? A może by tak połączyć dobrą zabawę z codziennym dbaniem o rozwój fizyczny? Poniżej przedstawiamy pomysł na fajny upominek dla dziecka w każdym wieku.

Wrotki dziecięce

wrotki dziecięceTen niezwykle prosty pomysł zrewolucjonizuje codzienną aktywność Twojego dziecka. Wrotki dziecięce, to wspaniały sprzęt do spędzania czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w specjalnie przeznaczonych do wrotkarstwa pomieszczeniach zamkniętych. Mimo, iż kilkanaście lat temu, wrotki dziecięce zostały wyparte przez jednoszynowe rolki, dzisiaj znów klasyczne modele wracają do łask i podbijają nie tylko dziecięce serca. Moda na styl retro sprawdzi się w każdej stylizacji, niezależnie czy chcesz aby Twoje dziecko uprawiało wrotkarstwo zawodowo, czy amatorsko, w grupie przyjaciół lub rodziny.

Nie tylko dla dziewczynek

Wrotki dziecięce kojarzą się przede wszystkim z dziewczynkami. Nie znaczy to jednak, że jazda na wrotkach przeznaczona jest wyłącznie dla płci pięknej. Współczesne wrotki dziecięce występują w niezliczonej ilości wzorów i kolorów, które z powodzeniem wpadną w oko niejednemu chłopcu. Wrotkarstwo staje się znów coraz bardziej modne, ze względu na łatwość w opanowaniu ruchów, niewielką ilość akcesoriów potrzebnych do jazdy oraz korzyści dla zdrowia płynące z uprawiania tego typu aktywności. Wrotki dziecięce gwarantują dobrą zabawę przy jednoczesnym wspieraniu motoryki dziecka, jego równowagi i skupienia, ale także uczą zdrowej rywalizacji i chęci polepszania swoich wyników.

Od małego na całego

Kiedy podejmiesz decyzję o zakupie wrotek dla swojego dziecka, pamiętaj aby wyposażyć go również w odpowiedni kask i ochraniacze, które pomogą mu zminimalizować ewentualne konsekwencje związane z upadkiem. Wrotki dziecięce powinny być dopasowane do rozmiaru stopy dziecka, dobrze oplatać kostkę i zapewniać swobodę ruchu całego ciała. Mimo dobrego sprzętu, najistotniejszym elementem nauki jazdy na wrotkach, jest wspólna aktywność rodzica z dzieckiem. To właśnie mama lub tata powinni dawać dziecku przykład, jak prawidłowo zakładać kask, czy jak odpowiednio utrzymać równowagę. Ucząc malucha podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze czy pomocy w razie wypadku, gwarantujemy mu bezpieczną przyszłość i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami.

Wrotki dziecięce zapewniają niezliczone godziny zabawy, spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz odpowiedni rozwój motoryczny dziecka. Zanim zechcesz kupić w prezencie maluchowi kolejną grę komputerową, zastanów się nad wyborem takiego sprzętu, który być może zaszczepi w nim miłość do sportu i zdrowego trybu życia.