Smakołyki przygotowane samodzielnie w domu zawsze smakują lepiej. Ich przyrządzanie również przynosi wiele frajdy, szczególnie najmłodszym. Jednak ciasta to nie wszystko, co możemy przyrządzić w domowej kuchni. Żelki domowej roboty nie tylko wyglądają świetnie, ale również wspaniale smakują. Poza tym, jest to zdrowa i pyszna przekąska dla dzieci oraz dorosłych. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a sposobów na nie jest całe mnóstwo. Oto kilka z nich!

Żelki z soków owocowych

By przygotować cukierki z galaretki z soków owocowych należy zaopatrzyć się w sto mililitrów dowolnego soku owocowego, sześć łyżek żelatyny w proszku lub osiem listków, trzy łyżeczki soku z cytryny oraz dwie łyżeczki cukru. Na samym początku należy do garnuszka wsypać przygotowaną żelatynę oraz zalać ją sokiem owocowym. Tak pozostawiona żelatyna powinna napęcznieć. Po dziesięciu minutach do żelatyny trzeba dodać sok z cytryny oraz podgrzać całość mieszając tak długo, aż żelatyna się rozpuści. Tak przygotowany płyn można rozlać do małych foremek, najlepiej silikonowych oraz pozostawić do ostygnięcia. Gdy płyn będzie już chłodny, można włożyć go do lodówki na minimum jedną godzinę. Wówczas płyn powinien stężeć, a my będziemy mogli zachwycać się pysznym smakiem żelek.

Żelki herbaciane

Do ich przyrządzenia trzeba zaopatrzyć się w następujące składniki: sto mililitrów zaparzonej czarnej herbaty, jedną łyżkę cukru, sześć łyżek żelatyny w proszku lub osiem listków, a także dwie łyżki soku z cytryny. Herbata powinna zostać zmieszana z cukrem oraz sokiem z cytryny na samym początku. Następnie żelatynę należy wsypać do garnuszka oraz zalać ostudzoną herbatą i zostawić wszystko na pięć lub dziesięć minut do napęcznienia. Gdy żelatyna będzie już gotowa, należy podgrzewać ją ta długo, aż się rozpuści. Otrzymany płyn trzeba przelać do małych foremek i odłożyć do wystygnięcia. Po tym należy wstawić foremki z płynem do lodówki, na godzinkę. W tak łatwy sposób możemy szybko przygotować smaczne cukierki z galaretki. Takimi żelkami będą zajadać się i najmłodsi i dorośli.