Odpowiednia dieta jest obecnie kwestią, która zastanawia i intryguje wiele osób. W zasadzie każdy z nas chciałby czuć się dobrze i mieć energię w codziennym życiu. Istotne jest, aby z rana wstać i zjeść porządny posiłek bogaty w optymalne dla nas składniki odżywcze oraz wypić wysokiej jakości napój pobudzający. Szczególną popularnością cieszy się kawa. Intensywny smak i obecność guarany, która pobudza, sprawia, że od lat ma swoich fanów. Jednak w ostatnim czasie zyskała równego sobie przeciwnika, jakim jest yerba mate. Ten napój wyróżnia się lekkością i bardziej pozytywnym wpływem na organizm - m.in. oddziałuje znacząco na lepsze trawienie. Również zawiera związki pozwalające na pobudzenie. Jednak, żeby pić yerba mate, trzeba wcześniej zadbać o właściwy sprzęt, który sprawi, że będziemy mogli poczuć się, jak tradycyjni Indianie zamieszkujący dorzecza Amazonii.

Dobra yerba

Żeby yerba mate dobrze smakowała, należy się odpowiednio przygotować do jej wypicia. Prawdziwy wielbiciel nie powinien zapomnieć o bombilli, czyli o słomce filtrującej. Jest ona bardzo ważnym akcesorium, aby wymieszać napar we właściwy sposób, zwłaszcza przy dużej ilości suszu. Szczególnie typ płaski jest bardzo popularny. Kolejną ważną kwestią jest naczynie znane jako matero. Tutaj bardzo liczy się rodzaj, z którego jest ono wykonane oraz rozmiar. Matero to nic innego jak tykwa do yerba mate. Mamy do wyboru tykwę tradycyjną, ceramiczną, cuia, guampę i palo santo. Tradycyjna była dawniej używana przez Indian, zanim na ich tereny dostali się Europejczycy. Jednak coraz popularniejsze staje się palo santo charakteryzujące się bardzo miłym, żywicznym zapachem. Ma ono zastosowanie w medycyny ludowej, głównie używane w kadzidłach. Do yerba mate pasuje głównie ze względu na aromat, który nadaje napojowi. Guampa z kolei wyróżnia się przez specjalny uchwyt, dzięki któremu może zostać swobodnie zawieszona na szyi. Tykwa ceramiczne jest za to bardzo odporna, a jednocześnie nie kosztuje wiele.

Gdzie kupić artykuły do yerby?

Obecnie dzięki popularności yerby, napój ten jest powszechnie dostępny na rynku. Tykwy do yerba mate są możliwe do kupienia zarówno w sklepach stacjonarnych ze stosownymi artykułami, ale coraz chętniej są nabywane na stronach internetowych dotyczących tego napoju. Transakcja jest znacznie prostsza - wystarczy połączyć się z systemem i wybrać swój ulubiony napój. Można je porównać, dzięki wyszukiwarce po określonych parametrach takich jak materiał, cena, rozmiar, waga, czy też inne kwestie.