Ciężko byłoby odszukać osobę, której nie zależy na atrakcyjnym wyglądzie stołu. Zazwyczaj stół stoi w centrum salonu czy jadalni. Spożywamy przy nim posiłki wspólnie z naszą rodziną i przyjaciółmi. Zależy nam więc na tym, aby stół wyglądał schludnie i elegancko. O szczególny wygląd naszego stołu staramy się głównie w okresie ważnych dla nas świąt czy uroczystości. Wówczas warto na stole umieścić świece. 

W jakich okolicznościach warto zdobić stół świecami?

Do jakich aranżacji warto wykorzystywać świece?Świece stołowe są dostępne w wielu sklepach, zarówno tych internetowych (jak np. https://alleglass.pl/pl/c/Swiece-Stolowe/36) jak i stacjonarnych. Zanim jednak sięgniemy po konkretne świece, musimy mieć w głowie plan na to, jak je wykorzystać. Z całą pewnością dobrze byłoby również wiedzieć w jakich okolicznościach warto ozdabiać stół dekoracyjnymi świecami. Z całą pewnością takim wyjątkowym okresem są Święta Bożego Narodzenia. Warto byłoby wówczas zatroszczyć się o to, aby świece zdobiły stół podczas wigilijnej wieczerzy. To wyjątkowy czas, w którym dzielimy się opłatkiem z naszą najbliższą rodziną. Blask świec dodaje powagi i nostalgii tym wyjątkowym chwilom. Z całą pewnością świece stołowe warto wykorzystać również w aranżacjach wielkanocnych. Wówczas warto umieścić świece w otoczeniu świeżych lub sztucznych wiosennych kwiatów. Postarać się można o żonkile, forsycję czy o fiołki. Świece stanowią również wspaniały element dekoracyjny naszego stołu podczas urodzin, imienin oraz różnego rodzaju jubileuszy. 

O czym pamiętać przy wyborze świec?

Jak już zostało wspomniane powyżej, świece stołowe możemy wykorzystywać w wielu sytuacjach. Nie sposób jednak nie zauważyć, że bardzo istotny jest odpowiedni dobór świec do okoliczności. Jeżeli poszukujemy świec, które udekorują nasz bożonarodzeniowy strój, zdecydujmy się na smukłe świece w kolorach, które większości z nas kojarzą się z okresem świątecznym. Mowa tu chociażby o kolorze głębokiej zieleni, jak i o złocie, srebrze czy intensywnej czerwieni. Jeśli dekorujemy stół wielkanocny, powinniśmy zainteresować się świecami w świeżych, wiosennych kolorach. Śmiało można zdecydować się na pastelowy róż, błękit, miętę czy żółć. Na uwagę zasługują także klasyczne białe świece. Warto zwracać również uwagę na jakość wykonania świec oraz na ich kształt. Jeżeli cenimy sobie oryginalne dekoracje, być może powinniśmy zastanowić się nad zakupem świec stołowych w oryginalnych kształtach. Osobom, które nade wszystko cenią sobie klasykę, polecane są świece o tradycyjnym kształcie. Z całą pewnością będą one nadawały się na każdą okoliczność.