Dlaczego warto nosić na głowie kaski motocyklowe? Odpowiedź jest raczej oczywista - po to, aby chronić naszą głowę przed uderzeniami, przed różnego rodzaju urazami, na przykład podczas wypadku motocyklowego.

Jak wiadomo, takowe zdarzają się niestety często, a nawet można by powiedzieć, że zbyt często i dlatego trzeba chronić postać motocyklisty najlepiej, jak się da. Jednym z takich sposobów są omawiane właśnie kaski motocyklowe, ale w grę wchodzi również dobrze dobrany kombinezon - nie może być na przykład zbyt ciasny, bo wtedy krępowałby ruchu kierowcy, czym skutecznie utrudniałby mu reakcję i po prostu by mu ją opóźniał. Poza tym właściwe, specjalne dla motocyklistów, rękawiczki - aby osłonić ręce. A na koniec odpowiednie buty. To wszystko razem jednakże na nic się nie zda, jeżeli kierowca pojazdu jednośladowego - czyli motocykla właśnie - nie będzie znał i przestrzegał podstawowych zasad ruchu drogowego. Nawet najlepsze ubranie, czy kask nie uchroni go wtedy przed wypadkiem i przed nieszczęściem. Co jeszcze będzie nam potrzebne, aby spokojnie poruszać się po drodze naszym pojazdem?

Zdecydowanie rozwaga, której często brakuje innym kierowcom. Często zdarza się, że ktoś ubrany we właściwy sposób i doskonale znający przepisy drogowe chce się po prostu popisać i jedzie za szybko, co kończy się, niestety, w szpitalu, albo po prostu na cmentarzu. Na każdej drodze należy być bardzo ostrożnym.