Choć lubimy mówić o sobie jako o przedstawicielach konserwatywnego narodu, jesteśmy jednocześnie zafascynowani nowymi technologiami. Nie stronimy też od korzystania z coraz to nowszych rozwiązań ułatwiających nam życie, gdy więc odkrywamy, że jego poziom może się podnieść, potrafimy zapomnieć o wrodzonej ostrożności i natychmiast zaakceptować proponowane nam rozwiązanie. Mimo wszystko wiele osób jest zdumionych tym, że tak szybko polubiliśmy zakupy online, warto więc zastanowić się nad tym, co miało wpływ na nasze stanowisko. O możliwościach zakupów przez Internet dowiedzieliśmy się relatywnie wcześnie i początkowo nie brakowało nam wątpliwości.

Zastanawialiśmy się przede wszystkim nad tym, czy kupowanie produktu, którego nie można obejrzeć, ma w ogóle sens. Martwiło nas jednak również to, że nie jesteśmy w stanie sprawdzić wiarygodności sprzedawcy, a i problemy związane z bezpieczeństwem transakcji internetowych nie dawały nam spokoju. Na to, że dziś zakupy online są przez nas postrzegane jako rozwiązanie bezpieczne wpływ ma kilka czynników, gdybyśmy jednak spróbowali odpowiedzieć na pytanie o to, co sprawiło, że nie obawiamy się ich, musielibyśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na mądrą politykę prowadzoną przez właścicieli kolejnych sklepów internetowych.

Owszem, utrzymywanie, że wszyscy mieli na celu wyłącznie nasze zadowolenie, jest niezgodne z prawdą, wielu właścicielom sklepów zależało bowiem przede wszystkim na tym, aby pomnożyć własne zyski. W zdecydowanej większości przypadków mieliśmy jednak do czynienia z uczciwymi sprzedawcami oferującymi towar zgodny z jego opisem i pozwalającymi nam na korzystanie z przysługującego nam prawa do reklamowania zakupionych produktów. Nie minęło wiele czasu, a okazało się, że takie postępowanie przynosi znakomite rezultaty, nie tylko byliśmy bowiem usatysfakcjonowani, ale również chętnie dzieliliśmy się naszymi pozytywnymi doświadczeniami z osobami znajdującymi się w naszym otoczeniu.