Żyjemy w czasach, kiedy ludzie są coraz bardziej świadomi odnośnie znaczenia aktywności sportowej w naszym życiu. Wszystkie osoby, które zajmują się uprawianiem jakichkolwiek sportów są zdrowsi i mają przede wszystkim lepszą kondycję. XXI wiek to dwie bardzo popularne choroby - nadwaga i otyłość. Wiele osób ma z tym problem i nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić. Odpowiedź jest prosta - ruch, wszelka aktywność fizyczna, która sprawi, że ciało zacznie pracować i spalać większą ilość kalorii. Do wyboru jest wiele fantastycznych dyscyplin sportowych.

Dla największych zapalenców

  Dla miłośników wyzwań sportowychTriathlon to wyzwanie dla największych zapaleńców sportowych, którzy lubią ambitne zadania. Przy czym zanim jednak przejdziemy do omawiania tej dyscypliny sportowej należy zaznaczyć jedną rzecz. Osoby, które do tej pory znaczną część życia spędziły w pozycji siedzącej lub leżącej bez jakiegokolwiek ruchu nie mogą marzyć o tym, że od razu wezmą udział w triathlonie. Nie ma szans, ponieważ może to grozić kontuzjami lub nawet utratą życia. Przygotowanie do takiej dyscypliny będącej kombinacją pływania, kolarstwa i biegania zajmuje trochę czasu i wymaga regularnych treningów. Dopiero po nabraniu odpowiedniej kondycji, zrzuceniu zbędnych kilogramów można pomyśleć o tym, żeby za rok, może nawet dłużej wziąć udział w tak fantastycznym i ekscytującym wyzwaniu sportowym.

Dla wytrwałych

  Triathlon jest bardzo wymagającym wyzwaniem, który może nie jedną osobę do siebie...zniechęcić. Wszystko realizowane jest po kolei na czas, jest to więc dla niektórych mordercze wyzwanie. Do całościowego czasu wlicza się także zmianę ubrań na wygodniejsze. Przecież po pływaniu nie można w mokrym ubraniu jechać na rowerze. W 2000 wszedł do rozgrywek olimpijskich na Igrzyskach w Sydney. Jeżeli jest mowa o olimpiadach to triathlon rozgrywany jest na dystansach 1,5 km/40 km/10 km (pływanie, rower, bieg).

  Jednak tego rodzaju wyścig na czas organizowany jest także poza olimpiadami, dzięki czemu amatorzy mogą również spróbować swoich sił. Dzisiaj mamy do czynienia z wieloma imprezami, które już od wielu lat gromadzą wszystkich fanów takich wyścigów. Należą do nich m.in. Hawaii Ironman Triathlon, znane jako Mistrzostwa Świata Ironman, W Polsce za organizację tego typu imprez odpowiedzialna jest Enea Tri Tour. Wyścigi odbywają się na różnych dystansach. Dlatego zawsze warto dobierać swoje umiejętności do poszczególnych wyzwań, dzięki czemu całość przyniesie nam ogromną satysfakcję. Triathlon jest do pokonania, jeżeli ma się odpowiednie przygotowanie.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tej dysypliny sportowej zapraszamy na stronę: https://tricentre.pl/Triathlon-jak-wybrac-stroj-i-akcesoria-blog-pol-1555578980.html.