Design i funkcjonalność nowoczesnych baterii kuchennych

Mówiąc o nowoczesnych bateriach kuchennych, mamy na myśli nie tylko ładny i designerski wygląd, ale również niekwestionowane walory decydujące o funkcjonalności. Co więcej, współczesna produkcja nie przechodzi obojętnie wokół kwestii związanych z ochroną środowiska, stąd też zlewozmywakowe baterie są oszczędne.

Czynniki wpływające na wybór

Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru, co do nowoczesnej baterii kuchennej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki tryb życia prowadzimy i czego tak naprawdę potrzebujemy. W sytuacji, gdy zaliczmy się do kręgu singli lub osób, które w kuchni gotują tylko wodę, wówczas śmiało możemy przedłożyć design nad funkcjonalność. W pozostałych przypadkach, kiedy to kuchnia wykorzystywana jest intensywnie, warto wybrać model, którego nadrzędnym walorem będzie praktyczne zastosowanie, a design spoczywa na kolejnym miejscu.

Szeroki wybór – na miarę wszystkich możliwości

Producenci oferują bardzo bogaty wybór produktów, aby w jak największym zakresie spełnić oczekiwania swoich klientów. Możemy zatem spotkać nowoczesne baterie kuchenne w opcji stojącej, montowane w otworze zlewozmywaka lub blacie. Wśród nich możemy wyróżnić modele jednouchwytowe, czyli z jednym mechanizmem do sterowania ciepłą i zimną wodą oraz dwuuchwytowe, mniej popularne. Zaletą tych pierwszych jest niekwestionowana łatwość obsługi i utrzymania czystości, stąd tak ogromna różnorodność tych produktów.

Wylewka – równie ważna

Nowoczesna bateria kuchenna

wymaga odpowiedniej wylewki – ruchomej lub nieruchomej, wysokiej lub niskiej, utrzymanej w kształcie litery „C”, „L” lub „U”. Do wyboru są również wyciągane, sprężynowe czy składane – przeznaczone do zlewozmywaków znajdujących się pod oknem. Decydując się na ruchomą wylewkę powinniśmy pamiętać, że najlepszy duet stanowi z dwukomorowym zlewozmywakiem. Co do jej wysokości, powinna być dopasowana do zlewu. Im wyższa, tym zachodzi większe prawdopodobieństwo chlapania, zwłaszcza przy myciu dużych przedmiotów. Świetnym zatem rozwiązaniem jest wyciągana wylewka, która nie tylko ułatwi codzienne mycie komory, ale również z łatwością poradzi sobie podczas mycia dużych naczyń.

Pamiętajmy o jakości

Nawet najładniejsza nowoczesna bateria kuchenna może zniweczyć nasze oczekiwania względem jej użytkowania, jeśli będzie kiepskiej jakości. Wybierając tanie modele, oszczędzamy pozornie, gdyż przy intensywnym stosowaniu, zakup kolejnej będzie wręcz nieunikniony.