Efektownie udekorowane wnętrze sali lub pokoju, w którym organizujemy przyjęcie okolicznościowe dla dziecka, nie może obyć się bez kolorowych balonów. W sklepach z dekoracjami urodzinowymi znajdziemy co najmniej kilka różnych typów balonów. Najpopularniejsze z nich to oczywiście balony silikonowe oraz balony foliowe, które charakteryzują się ciekawymi kształtami i atrakcyjną dla dziecka kolorystyką. Te ostatnie zwykle pompowane są helem, dzięki czemu swobodnie unoszą się w powietrzu. Takie balony na urodziny kilkuletniego dziecka będą nie tylko efektownym sposobem na dekorację sali, ale także fantastyczną okazją do zabawy dla dzieci.

Popularne rodzaje balonów dekoracyjnych

balony na urodzinyDo udekorowania pomieszczenia, w którym odbywać się będzie jakiegoś rodzaju impreza okolicznościowa, na przykład przyjęcie urodzinowe dla dziecka, najczęściej wykorzystuje się tradycyjne balony sylikonowe i pompowane helem balony foliowe. W sprzedaży znajdziemy również tzw. balony girlandowe wyposażone w specjalny łącznik, z których można tworzyć długie kolorowe łańcuchy podwieszane pod sufitem, nad drzwiami czy na meblach. Ciekawym pomysłem na dekorację wnętrza pomieszczenia, w którym organizujemy jakiegoś rodzaju przyjęcie są również balony strzelające, wypełnione kolorowym konfetti. Wszystkie wymienione wyżej balony na urodziny mogą być napełniane zwykłym powietrzem lub helem. W przypadku przyjęć dla dzieci, najlepiej sprawdzają się balony urodzinowe pompowane helem – unoszą się w powietrzu, co jest wielką atrakcją dla najmłodszych.

Pompowanie balonów

Sylikonowe balony na urodziny można napełniać zwykłym powietrzem lub helem. W tym pierwszym przypadku można to robić wykorzystując siłę własnych płuc lub korzystając z przystosowanej do pompowania balonów pompki. W tym drugim przypadku trzeba zaopatrzyć się w butlę z helem wyposażoną w specjalny zawór ułatwiający pompowanie balonów. Butla z helem będzie niezbędna, jeśli sięgamy po urodzinowe balony foliowe, o zróżnicowanych kształtach. Tego typu balony wyglądają atrakcyjnie dopiero wówczas, gdy swobodnie unoszą się w powietrzu.