Dainese zajmuje się produkcją najbardziej skutecznych rozwiązań bezpieczeństwa dla wielbicieli ekstremalnych emocji. Od propozycji w zakresie branży motocyklowej przez skierowane dla osób szukających uciechy w ramach narciarstwa alpejskiego, aż do kolarstwa górskiego oraz… przestrzeni kosmicznej!

Czym marka wyróżnia się na tle innych?

Dainese ma spore osiągnięcia w dziedzinie innowacji. Najlepiej obrazują to systemy użyte w kurtkach uczestników wyścigów motocyklowych i drogowych, które nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń montowanych w pojazdach. Co więcej, wszystkie proponowane przez markę daineseinnowacje są opracowywane w ścisłej współpracy z pionierskimi użytkownikami, przez co też są zaprojektowane w idealnym dostosowaniu do ich potrzeb, aby w pełni wspierać ciągłe dążenie do bycia jeszcze lepszym w ulubionym sporcie. Inaczej mówiąc – propozycje Dainese są od zawsze i niezmiennie inspirowane przez ludzi, którzy je użytkują.

Wśród klientów Dainese można znaleźć takie światowe sławy, jak: Valentino Rossi, Giacomo Agostini czy astronauta Thomas Pesquet.

Pasja i odwaga

Podobnie jak wszyscy miłośnicy sportu, twórcy i pracownicy marki Dainese codziennie żyją pasją do sportu i pokonywania ludzkich ograniczeń. Ich motto brzmi: nie poddawać się, nawet jeśli inni twierdzą, że coś jest niemożliwe. To ich odważne podejście przekłada się na tworzenie odzieży ochronnej, która jest bezpieczniejsza i mocniejsza,  niż propozycje konkurentów.

Opracowanie systemu poduszek powietrznych dla motocyklistów znajdujących się w odzieży, który zapewnia całkowitą swobodę ruchów, oferując jednocześnie niepożądane poziomy ochrony, jest tego najlepszym przykładem. Dainese to marka zainspirowana ludźmi i dążąca niezmiennie do opracowania rozwiązań, które pomogą tym najbardziej odważnym osiągać najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Dainese po prostu nie dopuszcza do tego, by technologia, konwencja czy tradycja ograniczyły drzemiący w człowieku potencjał oraz ich ciekawość i kreatywność. Zamiast tego inwestują wszystkie swoje zasoby, czas i pomysłowość, aby dostarczać mistrzowskich rozwiązań zwiększających możliwości wykazania się w ulubionym sporcie ekstremalnym.

Solidność

Dainese od zawsze kieruje się pasją, którą podzielają entuzjaści sportu. To zespół dumny ze swojej reputacji i wiarygodności. Solidne podejście do każdego, jednego produktu jest potwierdzane w każdym obszarze od nagradzanych innowacji aż do projektowania nowych materiałów i konstrukcji. Niezależnie od uprawianego sportu, jego entuzjaści wiedzą, że oferowane przez Dainese standardy spełnią ich oczekiwania.