Dzięki chłodzeniu produktów spożywczych zachowujemy ich świeżość i atrakcyjny wygląd przez dłuższy okres czasu. Sięgając po witryny chłodnicze nablatowe możemy nie tylko chłodzić tego typu produkty, ale także w efektowny sposób prezentować je potencjalnym klientom. [caption id="attachment_3461" align="aligncenter" width="300"]witryny chłodnicze nablatowe Witryny chłodnicza nablatowa widoczna na zdjęciu kupiona została na stronie https://www.eladex.com.pl/pol_m_Produkty_Lady-chlodnicze-148.html[/caption]

Charakterystyka witryn chłodniczych nablatowych

  Cechą charakterystyczną witryn nablatowych jest lokalizacja agregatu. Gdy w przypadku witryn chłodniczych typu tradycyjnego agregat zwykle zlokalizowany jest w dolnej części urządzenia, to w przypadku witryn nablatowych agregat zlokalizowany jest na jednym z boków witryny lub w jej tylnej części. Dzięki takiej konstrukcji przeszklona gablota nie jest ustawiona zbyt wysoko – ustawia się ją na tradycyjnych meblach/szafkach sklepowych, co gwarantuje dobrą ekspozycję przechowywanych w witrynie produktów spożywczych. Witryny chłodnicze nablatowe wykorzystuje się przede wszystkim do prezentowania gotowych dań w lokalach gastronomicznych czy w restauracjach. Tego typu witryny można spotkać na wyposażeniu barów sałatkowych. Spotyka się je również w cukierniach i kawiarniach, gdzie są używane do przechowywania i ekspozycji ciast, tortów i różnorodnych deserów. Witryny chłodnicze nablatowe mogą być również używane przez niewielkie sklepy spożywcze, które postanowiły wzbogacić swoją ofertę o określoną grupę produktów. Gdy w sklepie nie ma miejsca na dużą witrynę chłodniczą, wystarczy kupić jej mniejszą wersję nablatową i ustawić ją na sklepowej ladzie.  

Na co zwrócić uwagę kupując chłodniczą witrynę nablatową?

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń chłodniczych, duże znaczenie będzie miała wydajność energetyczna sprzętu. Im lepsza klasa energetyczna witryny, tym mniej prądu będzie ona zużywała i tym mniejsze będą comiesięczne rachunki za prąd. Oczywiście w przypadku witryny chłodniczej liczy się nie tylko jej sprawność energetyczna, ale także wygoda jej obsługi i atrakcyjny wygląd. Warto wybrać urządzenie, które posiada wygodne otwieranie, które łatwo się czyści i które pozwala w ciekawy sposób wyeksponować jak największą liczbę produktów spożywczych.