Książki o tematyce religijnej nie cieszą się dużą popularnością. Wielu autorów tego gatunku nie potrafią skutecznie przyciągać do siebie czytelników. Swoją chłodną prozą mogą być zniechęcające. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku książki autorstwa Katarzyny Olubińskiej. Jest ona dziennikarką w programie „Dzień dobry TVN”. Prowadzi również blog o takiej samej nazwie co książka. Już na pierwszy rzut oka jej dzieło różni się od innych tytułów z tematyki religijnej. Piękna, różowa okładka ma za zadanie przyciągać uwagę od razu po wejściu do księgarni.

Jaki jest związek książki i bloga prowadzonego przez Katarzynę Olubińską?

Książka „Bóg w wielkim mieście” stanowi naturalne dopełnienie treści prezentowanych w blogu. Warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup książki. Dzięki temu będziemy mieli lepsze pojęcie o stylu pisania autorki oraz jej przekonaniach. Jeżeli zaintryguje nas taka treść, t z pewnością warto sięgnąć po dzieło Katarzyny Olubińskiej. Ponieważ blog powstał już kilka lat temu, to znajdziemy na nim sporo ciekawych informacji, które pozytywnie wpłyną na siłę naszej wiary. Dla autorki kościół dawno temu przestał być tylko miejscem na wyciszenie i wewnętrzną refleksję. Zamiast tego stał się przestrzenią, w której można komunikować się z Bogiem.

Co znajdziemy w książce?

Czy warto poświęcić swój czas na przeczytanie książki „Bóg w wielkim mieście”?Jest to wyjątkowa książka, którą warto przeczytać w okresie wielkanocnym. Jednocześnie dobrze wpasowuje się w tematykę wiosenną. Autorka w książce „Bóg w wielkim mieście” stara się nam przekazać, jak ważne jest odnajdywanie Boga w codziennym życiu. Po jej lekturze przekonamy się do szukania Jego śladów również w mieście. Pod wieloma względami przypomina poradniki związane z efektywnością oraz motywacją. Nazwa „Bóg w wielkim mieście” zainspirowana została przez znany amerykański serial, który następnie przefiltrowano, uwzględniając Bożą miłość. W rezultacie doszło do powstania miejsca w internecie, w którym autorka może dzielić się swoimi przemyśleniami.

W samej książce znajdziemy liczne wywiady ze znanymi osobistościami z dziedziny muzyki, mediów, aktorstwa, sportu oraz kulinariów. Dziennikarka dyskutuje z nimi na takie uniwersalne tematy jak marzenia, kariera, śmierć, miłość, szczęście, czy też rodzina. Na kartach książki „Bóg w wielkim mieście” obecne są między innymi wywiady z Marcinem Gortatem, Krystianem Wieczorkiem, Wojciechem Modestem Amaro oraz Agnieszką Cegielską. Pomiędzy tymi wywiadami przeplatają się przemyślenia autorki na temat wiary i jej znacznie w życiu każdego człowieka. Natomiast piękne zdjęcia i grafiki dodatkowo poprawiają walory estetyczne książki i odróżniają jej od innych tytułów o tematyce religijnej.