Średni czas żywotności wycieraczki samochodowej to okres roku czasu. Niektórzy kierowcy wycieraczki wymieniają częściej, na przykład co pół roku lub kilka miesięcy, inni robią to rzadziej, raz na dwa albo trzy lata. Ostatecznie szybkość zużywania się wycieraczek samochodowych w największym stopniu zależy od tego, jak często ich używamy i jak się z nimi obchodzimy. Poza tym markowe wycieraczki, na przykład wycieraczki Bosch, które możemy podciągnąć do grona wycieraczek ze średniej półki cenowej, zużywają się nieco wolniej, a wycieraczki najtańsze, mało znanych marek, zużywają się nieco szybciej. Czy zatem warto kupić drogą wycieraczkę, gdy i tak zamierzamy ją wymienić po pół roku lub po kilku miesiącach czasu?

Zużywanie się wycieraczek samochodowych

wycieraczki Bosch

Niezależnie od marki, z czasem wszystkie wycieraczki samochodowe ulegają stopniowemu zużyciu. Sięgając po wycieraczki markowe, na przykład wspomniane już wcześniej wycieraczki Bosch, szybkość ich naturalnego zużycia będzie jednak mniejsza niż w przypadku produktów nieznanych marek z marketu, za kilka-kilkanaście złotych za sztukę. Jeśli wycieraczki samochodowe zmieniamy dosyć często, być może warto zastanowić się nad opłacalnością zakupu właśnie ich tańszej wersji. Gdy wycieraczki zmieniamy rzadko, na przykład raz w roku, wtedy zakup markowych wycieraczek Boscha lub innych dobrych wycieraczek z wyższej półki cenowej, ma większy sens. Takie wycieraczki powinny zachować pełną sprawność działania przez dłuższy okres czasu, oczywiście jeśli ich przypadkowo nie uszkodzimy.

Sprawność działania wycieraczek w aucie

Wielu kierowców uważa, że najtańsze wycieraczki w zasadzie w ogólnie nie spełniają powierzonej im funkcji. Głośno pracują i pozostawiają mnóstwo nieestetycznych smug na powierzchni szyby. Ci kierowcy chętniej wybiorą markowe wycieraczki Bosch lub inne wycieraczki znanej firmy. Dla niektórych kierowców głośna praca czy nie do końca idealne zbieranie wody z szyby nie stanowi jednak większego problemu. Ci kierowcy z powodzeniem mogą pozostać przy wycieraczkach z niższej półki cenowej, za kilka lub kilkanaście złotych za sztukę.