Wielokrotnie można natknąć się na opinie, że system lokalizacji samochodów w małej firmie jest zbędny, zbyt drogi, skomplikowany i niepotrzebny. Tego typu opinie na pewno są prawdziwe ? Jeżeli Cię to zastanawia, to poniżej znajdziesz odpowiedź.

Czy system GPS jest zbyt drogi dla małego przedsiębiorstwa?

Jednym z największych przekłamań jest krążąca wśród małych przedsiębiorców opinia, że system GPS montowanych w pojazdach formowych jest zbyt drogi. Lokalizowanie pojazdów w dowolnym momencie i ich kontrola może przynieść jednak wymierne korzyści finansowe. Oczywiście można zadać sobie pytanie, gdzie tu korzyści finansowe skoro wdrożenie kosztuje. Odpowiedzią są możliwości. System monitoringu GPS nie tylko pozwala na dokładną lokalizację naszego samochodu firmowego, ale i na jego pełną kontrolę. Dzięki jego funkcją poznamy ilość posiadanego paliwa w baku, jego spalenie, wykaz błędów pochodzących z komputera pokładowego, czy prędkość, z jaką porusza się pojazd. Na tej podstawie możemy sprawdzić naszego pracownika oraz zoptymalizować koszta, które ponosimy przez wzgląd na niewłaściwe użytkowanie. Lokalizowanie pojazdów nie polega więc wyłącznie na sprawdzaniu, czy nasz pracownik w ogóle jest w miejscu, w którym powinien się znajdować, ale i na kompleksowym sprawdzeniu jego umiejętności, jak i sprawności samego pojazdu. System GPS nie jest więc zbyt drogi dla małego przedsiębiorstwa. Brak posiadania takiego systemu jest zbyt drogi.

System jest zbyt skomplikowany, a pracownicy mogą mieć pretensję.

To kolejna bzdura, którą da się słyszeć na co dzień. Obecnie system jest niezwykle intuicyjny w obsłudze, dzięki specjalnym panelom klienta. Oprócz tego firmy zajmujące się tą usługą dostarczają nam pełnego wsparcia technicznego w formie e-mail, telefonicznej, live chat, czy osobistej rozmowy z przedstawicielem firmy. Następną sprawą jest strach szefostwa przed wdrożeniem takiego systemu w obawie o reakcje pracowników. Nikt nie chce być kontrolowany, a lokalizowanie pojazdów przez szefa może być źle odebrane. W rzeczywistości wyłącznie najgorsi pracownicy, czyli dokładnie ci, którzy mają coś do ukrycia, zaczną się burzyć. Pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w sposób prawidłowy, nie muszą się obawiać tego typu systemów i nie obawiają się. Oczywiście wcześniej trzeba wszystkim wytłumaczyć, dlaczego taki system w ogóle będzie wprowadzany i co to oznacza dla nich, jako ludzi, którzy są nierozłączną częścią owego przedsiębiorstwa. Pracownik, który czuje się z firmą związany, jest pracownikiem, któremu takie zmiany nie będą w niczym przeszkadzać.