Sprzęt poleasingowy staje się coraz popularniejszy. Nabywcy chcą kupować nowoczesne urządzenia, lecz w możliwie jak najlepszej cenie. Stawki rynkowe są bardzo wysokie, dlatego wielu konsumentów kieruje się w stronę rzeczy używanych, wśród których te pochodzące z leasingu, często okazują się najlepsze. Jednymi z najchętniej wybieranych gadżetów są w tym kontekście laptopy. Czy rzeczywiście opłaca się w nie zainwestować? 

Co warto o nich wiedzieć? 

Czy opłaca się kupować laptopy poleasingowe?Przede wszystkim laptopy poleasingowe, to takie, z których jakieś przedsiębiorstwo korzystało na mocy umowy leasingu. Zwykle obejmuje ona okres 2-3 lat, po którym większość firm decyduje się na wynajem nowego sprzętu, a poprzedni zostaje najczęściej oddany do sprzedaży, także dla prywatnych użytkowników. Czasem zajmuje się tym sam leasingodawca albo używane urządzenia są przekazywane firmom specjalizującym się w ich dalszej sprzedaży. Na pewno warto kupować laptopy poleasingowe u sprawdzonego sprzedawcy, gdyż taki na pewno podda wcześniej gadżet gruntownemu przeglądowi technicznemu. W takiej sytuacji w razie wykrycia ewentualnych usterek, zwykle są one od razu naprawiane czy dochodzi do wymiany niektórych podzespołów. Sprzedawcy często decydują się również na aktualizację, choćby systemu operacyjnego czy sterowników, jeśli na rynku pojawiły się w międzyczasie korzystniejsze rozwiązania. 

Jakie są korzyści z wyboru takiego sprzętu? 

Głównym atutem jest fakt, że laptopy poleasingowe osiągają znacznie niższe i bardziej przystępne ceny. Nowy sprzęt jest obecnie bardzo kosztowny, zwłaszcza, gdy ma być dobrej jakości. Tutaj widać kolejną korzyść wynikającą z wyboru rzeczy poleasingowych. Skoro korzystają z nich firmy, a niejednokrotnie duże korporacje, to są to urządzenia o naprawdę dobrych parametrach technicznych. W segmencie laptopów używanych można odnaleźć warianty o różnej charakterystyce. Najczęściej są to modele typowo biznesowe, o wysokiej wydajności i bardzo komfortowe do codziennego użytku, także w skali domowej. Osoby celujące w laptopy do prac graficznych mogą znaleźć i takie modele, pochodzące z leasingu, z których korzystały choćby firmy zajmujące się projektowaniem. Z tego względu laptopy poleasingowe to najczęściej naprawdę dobry sprzęt, który można kupić czasem nawet o połowę taniej względem nowych komputerów. Dodatkowym plusem jest fakt, iż są to zwykle urządzenia od cenionych marek i posiadają one systemy operacyjne, więc nie trzeba się martwić dokupieniem i instalacją tego kosztownego elementu. Wybierając sprawdzonych dystrybutorów urządzeń poleasingowych, często można otrzymać też dodatkowy okres gwarancji, podczas którego sprzedawca pomoże w razie ewentualnych problemów natury technicznej.