bocsh aerotwin

Jeszcze do niedawna zdecydowaną większość samochodowych wycieraczek stanowiły klasyczne wycieraczki przegubowe o specyficznej konstrukcji, w wyraźny sposób wystającej ponad dolną krawędź szyby. Dziś ich miejsce coraz częściej zajmują nowoczesne produkty, bez przegubów. Przykładem tego typu produktów są wycieraczki Bosch Aerotwin, które cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród producentów nowych modeli aut, jak i wśród użytkowników samochodów o nieco starszej konstrukcji. Czym zatem tego typy wycieraczki wyróżniają się na tle innych produktów podobnego typu?

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy w wycieraczkach Bosch Aerotwin jest ich niezwykle płaska konstrukcja. W związku z tym, że są to wycieraczki pozbawione przegubów, dla nadania im odpowiedniej sztywności, we wnętrzu każdego pióra umieszczona została specjalna lista wzmacniająca konstrukcję wycieraczki. Zastosowanie tego typu rozwiązania gwarantuje optymalne przyleganie wycieraczek do powierzchni szyby, dzięki czemu są one niezwykle skuteczne w działaniu i doskonale radzą sobie podczas nawet najbardziej intensywnych opadów deszczu. Oczywiście na skuteczność działania wycieraczek Aerotwin wpływ ma nie tylko zastosowanie wspomnianej listwy usztywniającej, ale także, a może przede wszystkim, konstrukcja samego pióra oraz jakość materiałów użytych do jego produkcji.

Pióra w wycieraczkach Bosch Aerotwin wykonane są z dwóch rodzajów gumy. Jedna warstwa odpowiada za trwałość produktu oraz jego wysoką zdolność do odprowadzania kropli wody z powierzchni szyby. Druga warstwa gwarantuje dobry poślizg, dzięki czemu wycieraczka przesuwająca się po szybie porusza się cicho i płynnie. Nawet zużyte wycieraczki z tej serii nie powinny skakać po powierzchni szyby, lecz przesuwać się po niej w miarę równo i płynnie.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od wielu innych modeli popularnych wycieraczek samochodowych dostępnych na rynku, wycieraczki Bosch Aerotwin zostały skonstruowane w ten sposób, by nie generować dodatkowych oporów powietrza. Aerodynamiczna sylwetka wycieraczek sprawia, że są to idealne wycieraczki do samochodów o opływowej, smukłej sylwetce. Wycieraczki tego typu sprawdzą się m.in. w autach sportowych, gdzie najważniejsza jest duża dynamika jazdy. W związku z tym, że omawiane modele wycieraczek wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują cichą i płynną pracę nawet podczas wyjątkowo intensywnych opadów deszczu, z tego typu wycieraczek równie chętnie korzystają również kierowcy innych aut, w tym właściciele pojazdów z tzw. klasy ekonomicznej. wycieraczki Bosch Aerotwin znajdziesz zarówno w sklepach tradycyjnych jak i internetowych, np.: http://abcwycieraczki.pl/firm-pol-70-Bosch.html.