Czasy, w których oglądaliśmy wszelkie materiały multimedialne jedynie z plików znajdujących się na dysku odchodzą już w niepamięć. Otóż dzisiaj mamy zupełnie inne możliwości, które polegają na tym, iż możemy oglądać filmy lub słuchać muzyki online. Nie musimy pobierać żadnych plików, gdyż ich dostawca udostępnia je w sieci. Jest to tak zwany streaming, który zapewnia wygodne przesyłanie plików w obrębie sieci i pozwala je udostępniać innym użytkownikom.

Jak działa streaming

urządzenia do streamingu podczas pracyStreaming można także rozumieć na inny sposób. Otóż nagrywanie filmu i wrzucanie go na żywo na portal społecznościowy jest właśnie takim przykładem. Jednak także w obrębie własnego domu można mówić o streamingu. Na rynku istnieją bowiem urządzenia, które są stworzone po to by wykrywać wszelkie multimedia i przesyłać je w jedno miejsce. Wygląda to tak, że urządzenie do streamingu współdzieli treści cyfrowe między różnymi sprzętami elektronicznymi. Mogą to być komputery, urządzenia mobilne oraz inne. Takie urządzenie wykrywa samodzielnie wszelki multimedia, które są zgromadzone w domowej sieci. Dzięki temu zyskujemy bardzo łatwy dostęp do muzyki, filmów, a także innych multimediów. Zazwyczaj polega to na tym, iż przesyłane są wszelkie pliki multimedialne z komputera czy smartfona oraz sieci domowej prosto na ekran telewizora. Na rynku istnieje dzisiaj bardzo duża różnorodność urządzeń, które służą właśnie do streamingu. Podłączenie takiego urządzenia jest bardzo łatwe, a można to zrobić poprzez kabel ethernetowy lub bezprzewodowo. Co ciekawe można także połączyć urządzenie z całym kinem domowym, a także sprzętem audio.

Wzrost zainteresowania streaming'iem

Co raz częściej można spotkać się z wykonywaniem streamingu w przypadku graczy, którzy wykorzystują do tego celu komputer lub konsolę. Możliwe jest nagrywanie całych rozgrywek oraz wycinanie video, a także dodawanie na żywo komentarzy oraz przesyłanie transmisji bezpośrednio na określony portal internetowy. Oczywiście by móc dokonywać takich rzeczy konieczne jest posiadanie specjalnego sprzętu. Chodzi to oczywiście o urządzenie do streamingu, które w bardzo prosty sposób pozwala przesyłać i udostępniać konkretne multimedia.

Streaming jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pozwala wygodnie korzystać z zasobów multimedialnych we własnym domu lub cieszyć się transmitowaniem swoich nagrań na żywo, które udostępniane są innym użytkownikom sieci. Aby móc tego dokonywać należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenie do streamingu pozwalające wykonywać takie czynności. A różnorodność takich urządzeń jest dzisiaj naprawdę duża.