Głównym elementem stylizacji plażowej jest strój kąpielowy: jedno- lub dwuczęściowy, ale także tankini (zestaw z bluzką kąpielową) lub specjalne spódniczki do kąpieli. Niezależnie od typu figury i rodzaju karnacji możesz wybierać w szerokiej gamie kolorów i fasonów. Strój kąpielowy to jednak nie wszystko!

Pareo i sukienki plażowe

dodatki plażowe

Najważniejsze dodatki plażowe to chusty pareo, których niesłabnącą popularność można zaobserwować na polskich i egzotycznych plażach. To duży kawał zwiewnego materiału w formie kwadratu lub trójkąta, którym możesz się owinąć po opalaniu. Często do pareo dołączony jest pierścień z drewna lub plastiku, za pomocą którego możesz udrapować materiał na biodrze lub na szyi. Portale videoblogowe pełne są sposobów na najmodniejsze i oryginalne wiązanie pareo. Podobną funkcję pełnią sukienki plażowe – ich zadaniem nie jest dokładne zakrycie ciała, a wręcz podkreślenie, że pod spodem znajduje się bikini. Często są wykonane z prześwitującego materiału lub splotu wełny o bardzo dużych oczkach. Rodzaj sukienki lub pareo dopasuj do stylu stroju kąpielowego.

Torby plażowe

Wszystkie niezbędne na plaży akcesoria schowasz w pojemnych i modnych torbach. Najczęściej zawierają jedną dużą kieszeń, w której zmieścisz ręcznik, ubranie, krem do opalania, książkę, portfel… Czasami posiadają małe kieszonki wewnętrzne, dzięki którym łatwiej odszukasz telefon lub inne niewielkie przedmioty. Charakteryzują się niewielkimi rączkami (najczęściej nosi się je blisko na ramieniu) oraz letnimi wzorami, takimi jak muszelki, letnie desery czy błękit wody. Hitem ostatniego sezonu są torby z przezroczystego, ewentualnie odrobinę zabarwionego na jakiś kolor, miękkiego plastiku. W takiej torbie osoby postronne mogą zobaczyć jej zawartość, co jest dużym minusem dla osób dbających o swoją prywatność.

Kapelusze

Kolejne niezbędne dodatki plażowe to modne kapelusze. Najczęściej wykonane są z lekkiego płótna lub słomki. Hitem są te z szerokim rondem, przewiązane kolorową wstążką lub apaszką. Jeśli kolor nakrycia głowy lub wstążki dopasujesz do tonacji stroju kąpielowego, stworzysz jedyną w swoim rodzaju stylizację! Pamiętaj, że czapki i kapelusze pełnią też na plaży funkcję prozdrowotną – zapobiegają nagrzaniu się głowy w ostrym, palącym słońcu i powstrzymują udar słoneczny.

Okulary przeciwsłoneczne

Klasyczne okulary przeciwsłoneczne, o szkłach czarnych lub brązowych, są zawsze uniwersalne. Możesz zaszaleć w wyborze oprawek – możliwe są wszystkie kolory i wzory! Kształt oprawek dobierz przede wszystkim do kształtu twarzy. Modne w tym sezonie „kocie oczy” będą pasować do twarzy owalnej lub kwadratowej. Unikaj ich, jeśli masz trójkątny kształt twarzy (takie okulary zaburzą proporcje powyżej policzków). Zwróć też uwagę na zabezpieczenie swoich oczu przed promieniowaniem UV dzięki specjalnym filtrom na szkłach. Potrzebnych akcesoriów warto poszukać tutaj https://piubiu.pl/pol_m_Bielizna-i-dodatki_Dodatki-plazowe-191.html