3 pomysły na ciekawe oświetlenie LED w domu

Światło odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Nie tylko wpływa na komfort wszystkich działań, ale również na samopoczucie. Wiele osób nie docenia roli, jaką odgrywa naszym życiu światło i nie przykłada do tego wystarczającej uwagi. W ostatnich latach ogromną popularność zyskało oświetlenie LED. Trudno zliczyć wszystkie zalety tego systemu. Najważniejszą jest ogromna energooszczędność, różnica w porównaniu do tradycyjnych żarówek jest kilkukrotna. Nie bez znaczenia również są inne kwestie, takie jak długa żywotność i bardzo niska emisja ciepła w trakcie pracy. Poza żarówkami wykonanymi w tej technologii coraz popularniejsze są inne rozwiązania związane z oświetleniem. Jednym z nich jest taśma LED, która składa się z kilkudziesięciu diod umieszczonych na specjalnej taśmie. Pozwala to na wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia na wiele ciekawe sposobów.

1. Oświetlenie kuchenne

Jednym z miejsc, gdzie doskonale sprawdzi się taśma LED, są powierzchnie kuchenne. Niemal każdy posiada podwieszane szafki i często praca na blacie pod nimi jest utrudniona przez brak dostatecznego oświetlenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie w tym miejscu taśmy LED, która znacznie poprawi komfort funkcjonowania. W sprzedaży dostępne są warianty zapewniające ochronę przed wilgocią, więc można je wykorzystywać nawet w pobliżu zlewu czy kuchenki.

2. Metoda na nocne wędrówki

Każdy doświadczył spacerów po ciemnych korytarzach domu i wie, że nie jest to prostą sprawą. W nocy nawet w dobrze znanym pomieszczeniu łatwo na coś wpaść. Często nie decydujemy się na zapalenie światła z obawy o obudzenie najbliższych. Nagły kontakt z jasną przestrzenią również nie należy do najprzyjemniejszych dla kogoś, kto przed chwilą otworzył oczy. Doskonałym rozwiązaniem na te problemy jest taśma LED, która idealnie sprawdza się w roli oświetlenia przypodłogowego. Zapewni nam bezpieczną drogę do toalety bez obaw, że będziemy przeszkadzać innym domownikom. Zamontowana na wysokości kostek nie będzie również uciążliwa dla nie do końca rozbudzonych oczu.

3. Doskonała pomoc w zachowaniu ładu

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie taśmy LED jest użycie jej w roli oświetlenia szafy czy garderoby. Znacznie ułatwia dostęp do ubrań i pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku. Zamontowana w rogach lub pod półką nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Rozwiązanie coraz częściej jest wykorzystywane w nowoczesnych meblach, ale bez problemu można samodzielnie wykorzystać je szafach, które już posiadamy.