Wiele rodziców zastanawiając się nad odpowiednią placówką dla swoich dzieci stanowczo odrzuca publiczne. Dlaczego? W ośrodkach utrzymywanych przez gminy stereotypowo sprawiają wrażenie bardziej zaniedbanych oraz mniej rozwiniętych od tych niepublicznych. Na szczęście to tylko stereotypy, które powoli zaczynają zanikać. Przedszkole zarówno publiczne jak i niepubliczne to miejsce stworzone dla każdych dzieci, aby mogły się zdrowo oraz prawidłowo rozwijać intelektualnie oraz fizycznie. Dziś jednak przybliżymy się bardziej działalności przedszkoli niepublicznych, aby wskazać jak najwięcej zalet posyłania dziecka właśnie tam. Ciekawi naszych spostrzeżeń? Zapraszamy do lektury!

Płatne przedszkola z możliwością wyboru profili

niepubliczne przedszkoleW ośrodkach dziecięcych, w których należy uiścić miesięczną opłatę jest możliwość zapisania dziecka do indywidulanie wybranej przez siebie grupy. Do wyboru zazwyczaj jest profil artystyczny, muzyczny lub językowy. To bardzo duża zaleta dla rodziców, którzy w szczególności chcą swoje maluchy od najmniejszych lat ukierunkować ze względu na pasje oraz zainteresowania dzieciaków. To daje również większe możliwości zgłębiania wiedzy przez dzieci na rzeczy, które interesują je oraz fascynują na co dzień.

Większa kontrola nad podopiecznymi

Wybierając niepubliczne przedszkole liczba uczęszczających tam dzieci jest znacznie niższa niż w przypadku przedszkoli państwowych. Mniej osób w grupie powoduje lepszą kontrolę nad dziećmi przez opiekunów, przez co program nauczania oraz zabawy przebiegają w znacznie lepszym systemie.

Zajęcia dodatkowe

Zazwyczaj w większości przedszkoli niepublicznych, ośrodek oferuje wiele zajęć dodatkowych, które są wliczone w miesięczną opłatę. To świetna propozycja dla dzieci, które chcą uczęszczać na zajęcia poza podstawowym pobytem w przedszkolu. Dodatkowe zajęcia dla dzieci to możliwość nauki języków, tańca, śpiewu czy koordynacji ruchowej poprzez zabawę. Dodatkowo nad programem podstawowym jak i rozszerzonym czuwa Ministerstwo Edukacji Narodowej.