Skip to content

Zadbajmy o siebie

Która z pań nie marzy o pięknej, smukłej sylwetce. Ciało ludzkie niestety ma to do siebie, że nie potrafi się kształtować wyłącznie siłą umysłu.. Aby mieć jędrne i sprawne ciało należy czynnie spędzać czas. Rozczarują się tutaj młode, zabiegane mamy, które codziennie przenoszą tonę ciężarów. Ćwiczyć należy ogólnorozwojowo. Tylko dobrze i ‘sprawiedliwie’ rozłożony wysiłek przyniesie oczekiwane rezultaty- płaski brzuch, podniesione posladki, sprężyste mięśnie rąk i nóg. 

Dla pań nie jest wskazany długi trening biegowy, ze względu na możliwe obciążenia kręgosłupa i miednicy. Szkielet kobiety i mężczyzny zasadniczo się różnią- to panowie są lepiej przystosowani do długiego biegu. Dla płci pięknej najkorzystniejszy jest fitness, stretching, aerobik, ćwiczenia lekko wysiłkowe.  Jeżeli która z pań nie wyobraża sobie życia bez joggingu, powinna robić w trakcie biegu przystanki na krótkie rozciąganie i odpoczynek. Mężczyźni nie mają problemu z podskakującym biustem (no, a przynajmniej większość z nich…), za to biuściaste sportsmenki zaopatrują się w specjalne staniki do biegania.  Biust leży w nich stabilnie i nie przeszkadza właścicielce w czasie uprawiania sportu. 

Miłośniczki ruchu równie chętnie kupują specjalną odzież termoaktywną. W prawdzie nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale stroje wykonane z nowoczesnych tkanin są trwałe i posłużą wiele lat. Idealne dla kobiet są ubrania produkowane wyłącznie z myślą o kobiecym ciele- taką odzież mają w swojej ofercie Gatta Active, Under Armour, Adidas. Do uprawiania fitness idealne będą koszulki bezrękawniki z wszytymi specjalnymi siateczkami wspomagającymi wentylację. Do biegania i wysiłku na świeżym powietrzu najlepsze będą bluzy odprowadzające wilgoć z wewnętrzną warstwą szczotkowaną, która zatrzymuje ciepło. Ubrania z nowoczesnych materiałów dopasowują się idealnie do kształtu ciała i podtrzymują mięśnie. Te panie, które maja długie włosy mogą ujarzmić niesforne kosmyki sportowymi opaskami, które świetnie przytrzymują włosy, stabilnie trzymają się głowy,  ale nie uciskają naczyń krwionośnych.

 

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Kategoria: Zdrowie