Skip to content

Niecodzienne przygody kurierów

wysyłka palet
Dobra firma kurierska żadnego zadania się nie boi. Sprosta nawet trudnym zadaniom, które są nie lada wyzwaniem pod każdym względem. Kurierzy radzą sobie w swojej pracy ze zleceniami, których przewóz jest dość skomplikowany i może sprawiać problemy.

Przesyłki o dużym gabarycie wymagają odpowiedniego przygotowania. Przewoźnicy często muszą przetransportować meble, nierzadko trafia się wysyłka palet, a nawet maszyn rolniczych. Kurierzy spotykają na co dzień z różnymi sytuacjami, dlatego pracownicy z tej branży potrafią sypać zabawnymi i ciekawymi historiami jak z rękawa. Choć na co dzień mają do czynienia ze zleceniami o mniejszym kalibrze, jak doręczanie listów, wysyłka palet, dostarczanie paczek i inne usługi kurierskie, to wszyscy zgodnie przyznają, że niektóre z nich bywają zaskakujące. W niektórych przypadkach pracownicy śmiało mogą nazywać się kurierami do zadań specjalnych.

Lokomotywa
Przewóz lokomotywy? Dlaczego nie. W 2012 roku jedna z firm kurierskich podjęła się zadania przewozu czterdziestotonowej lokomotywy. Pojazd nie mógł poruszać się samodzielnie po szynach, dlatego też o pomoc poproszono firmę zewnętrzną. Przewóz odbył się nocą i był eskortowany przez pilota, a cały „zestaw”, czyli ciągnik wraz z platformą mierzył aż dwadzieścia pięć metrów. Cóż, nie była to tania przesyłka, ale kurierzy zdali wówczas jeden z najtrudniejszych egzaminów.

kurierTransport zabytkowego kościoła

Samolot
Póki co, żadna firma kurierska jeszcze nie przetransportowała całego samolotu. Bywają jednak sytuacje, że trzeba przewieźć szybko i sprawnie niezbędne komponenty do statków powietrznych. I nie może tu być mowy o spóźnieniach, przecież pasażerowie już zabukowali bilety i opłacili lot! Kolejne zadanie dla wyjątkowych kurierów, którzy nie boją się wyzwań. No i dysponują odpowiednimi środkami do wykonania zlecenia.

Na ratunek
Pracownicy z branży kurierskiej mają w zanadrzu również historie bardziej wzruszające. To niewielkie przesyłki pod względem gabarytów, ale ogromne w swoim znaczeniu. To tanie paczki z niezwykle cenna zawartością. Mowa tutaj o niecodziennym zleceniu, które obejmowało przewóz natychmiastowy zastawek serca. Nie wszyscy pewnie zdają sobie z tego sprawę, ale w takim przypadku każda sekunda jest na wagę złota. Na szczęście, tani kurier w tym wypadku okazał się również skuteczny, dlatego zastawki w krótkim czasie dotarły do celu.

Wpis powstał we współpracy z firmą http://tuwysylam.pl/ oferującą tanie przesyłki kurierskie.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Kategoria: Biznes

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *