Skip to content

Montaż szyb

W momencie gdy stłucze nam się szyba, bez względu na to gdzie (może to być szyba w domu, w samochodzie czy też w jakiejś maszynie) trzeba pamiętać o tym, że poza jej jakością bardzo ważny jest jej montaż. Szybę można oczywiście zamontować samodzielnie, bez względu na to gdzie, jednak w niektórych przypadkach ważna jest obsługa osób wykwalifikowanych i mających o tym większe pojęcie, tak jest przy montażu szyb przy maszynach rolniczych, a w szczególności przy montażu szyb w ciągnikach. Podstawą takiego montażu jest przede wszystkim odpowiednie uszczelnienie. Uszczelki do szyb ciągnikowych różnią się od uszczelek innych maszyn. Jednocześnie też różnią się montażem. Przy szybach do ciągników trzeba pamiętać o tym, że przy drzwiach bocznych szyby narażone są na najróżniejsze czynniki, a przy tym na najróżniejsze uszkodzenia. Jednocześnie ważne jest to, że szyby boczne cały czas pracują przez co gdy będą zbyt sztywno zamontowane w krótkim czasie dojdzie do ich uszkodzenia – pęknięcia, pokruszenia, a nawet wypadnięcia.

Wykwalifikowana osoba doskonale wie jaki rodzaj uszczelki użyć oraz jakiego kleju i w jaki sposób obsadzić szybę. Osoba, która nie ma z tym odczynienia może to zrobić źle. Lepiej jest skorzystać z usług osoby wykwalifikowanej w tym zakresie, ponieważ uszkodzona bądź źle zamontowana szyba nie podlega żadnej reklamacji. Wielu producentów jak i sprzedawców szyb w ramach swoich usług oferuje również montaż i każda osoba której zależy na tym, aby nie przepłacać i nie wbijać się w dodatkowe koszty powinna z tych usług skorzystać.

Jak widać montaż szyb to nie taka prosta sprawa jakby się wydawało. W tej chwili rynek szklarski jest tak rozwinięty, że do różnego rodzaju szyb stosowane są różne uszczelki jak i uszczelniacze. Nie mając o tym większego pojęcia można uszkodzić szybę, dość drogą szybę, bo szyba do ciągnika jest szybą hartowaną, czyli droższą niż zwykłe szkło. Lepiej na pierwszym etapie wymiany – już przy zamówieniu domówić usługę montażu w danym zakładzie szklarskim czy też firmie sprzedającej szyby do maszyn i samochodów, niż podejmować próbę montażu szyby samodzielnie. Przy samodzielnym montażu reklamacje na szybę nie są uznawane, a to znaczy, że gdy sami ją uszkodzimy to będziemy musieli kolejną również sami zakupić. Na tego typu rzeczach nie warto jest ani oszczędzać ani też się samemu uczyć, bowiem jest to bardzo kosztowna nauka, a nie każdą osobę na taką naukę stać. Lepiej jest wymienić kolejną szybę, czy też obecną okleić odpowiednią folią chroniącą przed słońcem niż dwa razy płacić za tą samą – w niektórych wypadkach nawet i trzy razy. Samodzielny montaż przez osoby niedoświadczone jest pozorną oszczędnością, która finalnie może okazać się koniecznością potrójnej zapłaty za to samo.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Published inMotoryzacja

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*